Strona głównaPoradnikiGryGTA 6 – kiedy premiera i co już wiemy na temat gry...

GTA 6 – kiedy premiera i co już wiemy na temat gry [Aktualizacja]

Zapewne tak jak my nie możecie doczekać się premiery GTA 6. Dlatego uważnie śledzimy wszystkie plotki wokół Rockstar, producenta kultowej serii Grand Theft Auto. Poniżej znajdziecie wszystkie informacje, które udało nam się zdobyć do teraz i ciągle będziemy je aktualizować.

Ostatnie dni to wielka burza wokół GTA 5, które zostało udostępnione za darmo w Epic Games Store. Jednak teraz zajmiemy się tematem ważniejszym, czyli Grand Theft Atuo 6. Postanowiliśmy przyjrzeć się plotkom i raportom jakie pojawiły się w sieci na temat daty premiery gry, fabuły oraz innych aspektów rozgrywki.

Zobacz: Co po GTA 5? Wyciekła lista darmowych gier w Epic Games Store

Co na temat GTA 6 powiedział Rockstar?

Pierwsze wzmianki na temat GTA 6 mogliśmy usłyszeć podczas wywiadu byłego szefa Rockstar North w 2013 roku dla magazynu Develop. Był to czynnik zapalny do powstania plotek i spekulacji na temat gry. Benzies powiedział wtedy:

Nie wiemy czym, będzie GTA 6, ale mamy kilka pomysłów. Mamy pomysłów na około 45 lat, które chcielibyśmy zrealizować. Wybierzemy odpowiednie. Pierwszym pytaniem jest gdzie ma się dziać. Następnie określamy misje, inne rzeczy robisz w LA inne w Nowym Jorku, a jeszcze inne Miami. Mapa i historia są opracowywane razem, a historia jest podstawą jej działania, na nią nakładamy misje.

Benzies nie zdradził szczegółów, na temat GTA 6. Ostatnio rozstał się z Rockstar North w bardzo niemiłych okolicznościach. Ale nie spodziewamy się, że spowodowało to, że deweloper zrezygnował z tworzenia kolejnej odsłony GTA. Piątka była tworzona przez ponad 1000 programistów z różnych studiów deweloperskich rozsianych po całym świecie. Jeszcze w 2015 jeden z programistów twierdził, że prace nad GTA 6 trwają.

Data premiery GTA 6

Jaka zatem może być data premiery GTA? Serwis Kotatku przygotował raport na podstawie analizy kultury pracy w Rockstar. Wynika z niego, że GTA 6, a przynajmniej nowa gra serii GTA jest na wczesnym etapie rozwoju od kwietnia 2020. Raport sugeruje również, że deweloper planuje wydanie nieco mniejszej gry, która systematycznie będzie rozbudowywana dzięki nowym aktualizacjom.

Wynika z tego, że GTA 6 będzie czerpało garściami z sukcesu GTA Online, integrując ze sobą wiele opcji rozgrywki multiplayer. Niewykluczone, że będzie to GTA Online 2 lub podobny twór. Najwcześniej możemy spodziewać się kolejnej odsłony GTA dopiero po premierze PS5 i Xbox Series X. Oczywiście niewykluczone, że gra będzie również dostępna na obecną generację konsol.

Aktualizacja [2020.05.27]

Według jednego z dokumentów Take-Two dotyczącego wydatków na kolejne lata – GTA VI może zadebiutować dopiero w 2023 lub 2024 roku. Wniosek ten został wyciągnięty na podstawie budżetu przeznaczonego na marketing w roku fiskalnym 2024, czyli okresie od 1 kwietnia 2023 roku do 31 marca 2024 roku. Rockstar Games na ten cel planuje w 2023 wykorzystać ponad 89 miliony dolarów.

GTA 6 - wydatki na marketing

Analogicznie sytuacja wyglądała przed promocją Red Dead Redemption 2, jednak wtedy kwoty te były znacznie niższe.

Aktualizacja [2020.08.17]

Take-Two Interactive zarejestrowało domenę gtavicecityonline.com, co wydaje się być potwierdzeniem, że kolejna część serii będzie rozgrywała się właśnie w Vice City. Kolejny argument przemawiający właśnie za tą lokalizacją to możliwość wyeksponowania VI w nazwie miasta.

GTA VI

Aktualizacja [2021.02.05]

Według informacji przekazanych na Reddit miejscem akcji szóstki będzie Floryda w latach 70-tych, a kampania strukturą przypomina Red Dead Redemption 2. Gra miałaby potrwać ok. 60 godzin i ukazać się w październiku 2023 roku. Informacje te pochodzą od anonimowego leaksera, w związku z czym na razie warto podchodzić do nich z dystansem.

Aktualizacja [2021.04.13]

Według leakera Toma Hendersona, akcja GTA 6 będzie rozgrywać się w czasach współczesnych, a nie jak mówią plotki w latach 80′.

[Oryginalna treść artykułu]

Dokąd zbierze nas Grand Theft Auto 6?

Informacje na temat wczesnego etapu rozwoju GTA 6 pochodzą z kilku źródeł i wydają się dość prawdopodobne. Kolejna kwestia to gdzie trafimy tym razem? Londyn, Liberty City, Vice City? Otóż nie do końca, według doniesień jednego z użytkowników Reddit, niejakiego JackOLantern1982, GTA 6 zabierze nas na wycieczkę po wielu krajach. Tym razem mamy trafić do fikcyjnego miasta wzorowanego na Rio de Janeiro w Brazylii oraz właśnie Vice City. Sama akcja z kolei ma być mocno inspirowana wydarzeniami ukazanymi w serialu Narcos produkcji Netflix.

A co mówią przecieki na temat GTA 6

W sieci pojawiło się już sporo przecieków na temat GTA 6 dlatego warto je lekko uporządkować. Poniżej znajdziecie wylistowane informacje jakie przekazał wyżej wymieniony JackOLantern1982 w serwisie Reddit oraz przecieki z innych źródeł:

 • Projekt kolejnego GTA jest rozwijany od 2012 roku, jednak produkcja nie rozpoczęła się do 2015 roku. Ale nawet wtedy główne siły Rockstar zostały skierowane do prac nad Read Dead Redemption 2;
 • Nazwa kodowa projektu to: PROJECKT AMERICANS;
 • Lokalizacja: Vice City, oraz fikcyjne miasto wzorowane na Rio de Janeiro;
 • Niektóre misje liniowe dzieją się w Liberty City, ale nie jest to otwarty świat;
 • Gra będzie równoważyła tryb arcade z realizmem, nie będzie jednak tak realistyczna jak Red Dead Redemption 2;
 • Czas akcji to przełom lat 70. i 80. XX wieku;
 • Będzie jeden grywalny bohater – mężczyzna o imieniu Ricardo, który jest dealerem narkotyków z aspiracjami na barona;
 • Kolejną kluczową dla fabuły postacią będzie Kacey, o której nie wiadomo nic więcej poza imieniem;
 • Grę zaczynamy jako pomniejszy przemytnik narkotyków na trasie Vice City – Fikcyjne Rio;
 • Po nawiązaniu kontaktów wejdziemy do narkobiznesu przez duże N;
 • Ważną rolę będzie odgrywało również wielkie więzienie. Możliwe, że będzie pełniło ono miejsce bazy, którą będziemy rozbudowywać;
 • Rozgrywka będzie podzielona na rozdziały, podobnie jak w Red Dead Redemption 2;
 • Warunki pogodowe będą miały znaczenie dla rozgrywki;
 • W grze będzie wprowadzona pełna ekonomia dla domów i samochodów. W praktyce ma to oznaczać, ze wraz z upływem czasu klasyczne samochody oraz kluczowe lokalizacje będą coraz droższe;
 • Mocna inspiracja serialem Narcos Netflix, która spowoduje, że będzie dużo czytania napisów. Większość dialogów będzie po Hiszpańsku ze względu na lokalizację wydarzeń w Ameryce Południowej;
 • Ścieżka dźwiękowa charakterystyczna dla lat 70. i 80. ubiegłego wieku;
 • W grze pojawi się młodszy Martin Madrazo oraz jego ojciec, który był baronem narkotykowym. Będziemy wykonywać zlecenia dla Martina;
 • Historia będzie podobna do tej z Vice City, jednak zrealizowana z większym rozmachem;
 • Broń będzie można nosić tylko przy sobie, koniec z noszeniem w kieszeni całego arsenału;
 • Będziemy posiadać przypisany samochód, który zawsze będzie dostępny w garażu, coś jak koń w RDR2;
 • Pojawi się również motyw z kryzysem migracyjnym, wirusem HIV oraz Fidelem Castro;
 • Gra ma być dostępna tylko na PS5 i Xbox Series X, PC. GTA 6 nie trafi na obecną generację konsol;
 • GTA 6 powstaje równolegle z innym dużym tytułem, którym może być Bully 2;
 • Gra jest w fazie pre-alpha, więc wszystkie nazwy mogą zostać zmienione;
 • Brak wyznaczonej daty premiery;

Z kolei przecieki z innych źródeł niosą ze sobą informacje sprzeczne co do tych przekazanych przez JackOLantern1982. Jednak do momentu gdy Rockstar nie potwierdzi, którejś z wersji obie są tak samo prawdopodobne:

 • Akcja GTA 6 osadzona jest we współczesnym Liberty City;
 • Początek gry przypomina The Wire;
 • Jednym z elementów fabuły będzie walka z policją, która próbuje rozbić gang skupiony wokół klubu nocnego;
 • Jest czterech głównych bohaterów, dwóch policjantów oraz dwóch członków gangu;
 • W trakcie fabuły trafimy do Nowego Jorku, gdzie gra nabierze charakteru noir;
 • W GTA 6 będzie dwa razy więcej linii dialogowych niż w GTA 5. Oraz nieoczekiwany zwrot akcji;
 • Główna historia w pewnym momencie rozdzieli się i dla strony gangsterskiej będzie typowym sandboxem z budową imperium zbrodni, które będzie połączeniem Fallout 4 z Simsami. Z kolei strona policyjna będzie tradycyjną grą akcji z odrobiną LA Noire.
 • Najwcześniejsza spodziewana data wydania gry to święta 2021, najpóźniej 2023;

Kolejne aktualizacje już wkrótce.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

2 KOMENTARZE

 1. Rudy który teraz jest łysy i razem z dziećmi bawiącymi się na ulicy kompie się w jego przydomowym basenie w ogródku.

  Oczywiście takie są spekulację, ale aktualnie nie możemy powiedzieć więcej. Przecież czasami przecieki są to tylko wyssane z palca historyjki, które nie mają przełożenia na rzeczywistość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię