Strona głównaGryAktualnościGTA 6 dopiero w 2023 roku? Tak wynika z dokumentu wydawcy

GTA 6 dopiero w 2023 roku? Tak wynika z dokumentu wydawcy

Liczne plotki na temat GTA 6 sugerowały, że gra może zostać wkrótce oficjalnie zapowiedziana. Jednak w rzeczywistości nie takiego się nie stało. Być może GTA 6 zadebiutuje dopiero w 2023 roku, a przynajmniej takie można wyciągnąć wnioski z dokumentu Take-Two.

Take-Two Interactive wysłało do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd dokument o oznaczeniu K-10. Firmy notowane na giełdzie muszą w nim publikować szacowane wydatki na najbliższe lata. Chociaż z perspektywy gracza może się wydawać, że to nic ciekawego, to w rzeczywistości można z dokumentu wyciągnąć bardzo ciekawe wnioski. Być może GTA VI zadebiutuje dopiero w 2023, a nawet na początku 2024 roku.

GTA 6 – kiedy premiera?

W dokumencie Take-Two ujawniło swoje planowane wydatki marketingowe na najbliższe lata. Szczególną uwagę przykuwa fiskalny rok 2024, czyli okres od 1 kwietnia 2023 roku do 31 marca 2024 roku. To właśnie wtedy wydawca gier między innymi Rockstar Games zamierza wydać na działania marketingowe kwotę aż 89 mln dolarów. To suma ponad dwukrotnie wyższa niż we wcześniejszych latach, gdzie wydatki to zaledwie około 40 mln dolarów na rok. Wystarczy dodać dwa do dwóch, aby wyciągnąć odpowiedni wnioski. To na 99% oznacza, że właśnie wtedy zadebiutuje jakaś duża produkcja. O co może chodzić? Wiadomo, że o Grand Theft Auto 6!

GTA 6 - wydatki na marketing

Podobny wzrost wydatków marketingowych, chociaż nie aż tak duży, można było zauważyć przy okazji premiery Red Dead Redemption 2. To całkowicie normalne, że przed premierą tak wielkiej gry wydawca decyduje się na tak ogromne wydatki. W końcu marketing i reklamy kosztują, a im większa gra, tym – paradoksalnie – kosztują jeszcze więcej.  To niestety nie działa tak, że gry pokroju GTA VI nie potrzebują marketingu.

Oczywiście to nie są oficjalne informacje, ale sami musicie przyznać, że ponad dwukrotny wzrost wydatków na marketing z roku na rok musi coś oznaczać. To na ten moment tylko szacunku Take-Two, więc sporo może się jeszcze zmienić, ale na ten moment planowana premiera GTA VI to prawdopodobnie 2023 albo początek 2024 roku.

Aktualne ceny GTA V:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG247
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię