Strona głównaGryAktualnościSony zapłaciło żeby GTA 6 było miesięcznym exclusivem na PlayStation 5?

Sony zapłaciło żeby GTA 6 było miesięcznym exclusivem na PlayStation 5?

Nie jest to w żaden sposób potwierdzona informacja, a jedynie plotki, ale warto o tym wspomnieć. Po sieci krąży informacja, według których Sony zapłaciło Take-Two i Rockstar Games sporą sumę pieniędzy za to, żeby GTA 6 było przez miesiąc grą ekskluzywną na PlayStation 5.

Od razu muszę napisać, że wiarygodność poniższych informacji jest bardzo wątpliwa. Nie ma żadnych dowodów, że są one prawdziwe. Jednak okazały się na tyle ciekawe, że postanowiliśmy o nich napisać. Anonimowy deweloper z Europy przekazał kilka ciekawych informacji na temat PlayStation 5.

Po pierwsze, są to wiadomości, o których już pisaliśmy. Podał on między innymi prawdopodobną specyfikację konsoli, która ma wyglądać następująco:

  • 8-rdzeniowy procesor Ryzen 7 nm,
  • układ graficzny AMD Navi 7 nm (14 TFlops),
  • 24 GB GDDR6 + 4 GB DDR4,
  • 2 TB pamięci flash,
  • możliwość skalowania rozdzielczości nawet do 8K,
  • cena 499 dolarów (100 dolarów straty na każdym egzemplarzu).

Teraz dodał on kilka dodatkowych informacji na temat nadchodzący gier. Według jego informacji na PlayStation 5 na początku zadebiutuje między innymi Gran Turismo 7, które ma być przystosowane do VR, Last of Us 2 Remaster, PUBG Remaster, Ghost of Tsushima Remaster oraz 2-3 inne produkcje z kategorii AAA. Do tego dochodzą też gry, które nie będą ekskluzywne dla konsoli Sony: nowy Harry Potter, Battlefield: Bad Company 3, Assassin’s Creed czy wreszcie GTA 6.

I to właśnie na temat GTA 6 pojawiły się najciekawsze wiadomości. Tajemniczy deweloper jest zdania, że zadebiutuje ona przed świętami 2020 roku. Z tego co słyszał, to Sony miało zapłacić Rockstar Games i Take-Two sporą kwotę za to, aby gra przez pierwszy miesiąc była exclusivem na PlayStation 5. Dopiero po tym czasie GTA 6 miałoby zadebiutować też na nowym Xboksie.

Ale pamiętajcie – to tylko plotki i to bardzo wątpliwe.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTweakTown
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię