Strona głównaGryAktualnościGTA 6 – Take-Two zastanawia się nad ceną gry

GTA 6 – Take-Two zastanawia się nad ceną gry

Do premiery GTA 6 coraz bliżej, tymczasem przedstawiciele Take-Two zastanawiają się ile powinna kosztować gra.

Premiera GTA VI zaplanowana jest na koniec 2025 roku, gracze zastanawiają się czy Take-Two zażyczy sobie „tradycyjnych” 70 dolarów, czy jednak więcej. To właśnie Take-Two jako pierwsze podniosło cenę z 60 do 70 dolarów za grę. Zachodzi zatem obawa, że GTA 6 może kosztować jeszcze więcej.

Dyrektor generalny Strauss Zelnick został zapytany o przemyślenia na temat dynamiki cen serii GTA i całego portfolio. Zelnick nie skomentował bezpośrednio ani nie podał ostatecznej ceny kolejnej odsłony GTA, ale podzielił się swoimi przemyśleniami o ustalaniu ceny na podstawie wartości.

Zobacz, stale udostępniamy coraz więcej treści, a naszym celem jest dostarczanie produktów wysokiej jakości. Jesteśmy bardzo skupieni na dostarczaniu większej wartości niż za nią pobieramy. Za każdym razem, gdy ustalamy cenę, chcemy mieć pewność, że jest to dobra wiadomość dla konsumenta, że doświadczenie jakie czerpie jest warte kosztów.

Chociaż ostateczna cena GTA VI nie jest znana to raczej nie szykowałbym się na to, że będzie tanio. W ostatnim czasie cały ekosystem GTA przeszedł podwyżkę cen GTA+ podniosło cenę o 33%. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób GTA+ może wpłynąć na GTA VI po premierze w przyszłym roku, ale to pozostaje nieznane. Take-Two nie ujawniło jeszcze żadnych informacji na temat rentowności ani przychodów GTA+, ale przez lata firma twierdziła, że GTA Online – które zarabia na mikrotransakcjach – jest dużym czynnikiem generującym przychody.

Do tego to właśnie Take-Two jako pierwsze podniosło cenę z 60 do 70 dolarów, przy okazji premiery NBA 2K21. Zelnick stwierdził, że to było właściwe posunięcie.

Jeśli chodzi o podstawowe ceny NBA 2K21, myślę, że wyszło to bardzo zgodnie z oczekiwaniami. I zgodnie z planem jest to oferta premium na najwyższym możliwym poziomie, tytuł został zbudowany od podstaw z myślą o nowej generacji, więc najpierw tytuł, który został stworzony w ten sposób. A akceptacja ze strony konsumentów była po prostu nadzwyczajna.

Dlatego wcale bym się nie zdziwił, jeżeli za GTA 6 przyjdzie zapłacić 80 dolarów lub magiczne 79,99, co w przeliczeniu po niekorzystnych dla nas stawkach może wynieść 350-400 złotych. Obym się mylił.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię