Strona głównaKonsoleXbox integruje konsole z AI

Xbox integruje konsole z AI

Microsoft ogłosił, że integruje konsole Xbox oraz gry PC ze swoim narzędzie AI o nazwie Copilot. Według zapewnień producenta ma to zrewolucjonizować doświadczenia płynące z gier.

Dotychczas Copilot był zintegrowany z pakietem Microsoft 365, który jest mówiąc pokrótce pakietem aplikacji biurowych. Teraz znajdzie on zastosowanie również w grach. Dzięki temu gracze będą mogli skorzystać z zaawansowanej analizy danych, która pomoże im zoptymalizować strategię, zarządzać zasobami w grach oraz uzyskać szczegółowe porady dotyczące rozgrywki. Czy w tej sytuacji poradniki przestaną być potrzebne?

Połączenie możliwości konsoli i PC z AI umożliwi automatyczne generowanie treści, takich jak opisy gier, strategia rozgrywki co ma zwiększyć doznania płynące z większej personalizacji i interaktywności gier. Gracz będzie mógł zapytać jak poradzić sobie z konkretnym bossem, co ma teraz zrobić lub gdzie odnaleźć lub jak stworzyć konkretny przedmiot.

Copilot to kolejny krok Microsoftu do zrewolucjonizowania rozgrywki cyfrowej. Teraz gracze będą mogli korzystać z technologii, które były dotychczas wykorzystywane głównie w biznesie. Nowa funkcjonalność ma trafić pod strzechy w drugiej połowie tego roku. Pierwszymi grami, które mają korzystać z Copilota będą Minecraft oraz Sea of Thieves.

Docelowo Microsoft chce zintegrować wszystkie swoje produkty z AI. Co z tego wyjdzie zobaczymy. Tak czy inaczej na wszelki wypadek nie wyrzucałbym starych gier planszowych oraz konsol, jeszcze kiedyś mogą się przydać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię