Strona głównaGryAktualnościLarian Studios otwiera siedzibę w Warszawie

Larian Studios otwiera siedzibę w Warszawie

Studio Larian odpowiedzialne za Balur’s Gate 3 oraz serię Divinity Original Sin otwiera nowe studio w Warszawie. Polska ekipa zajmie się bardzo ambitnymi grami RPG.

Jeszcze w marcu pojawiły się informacje, że Larian planuje otworzyć polski odział. Teraz do sieci trafił oficjalny komunikat dotyczący otwarcia biura w Warszawie. Ruszyła również rekrutacja pracowników. Wiemy już, że Larian nie będzie pracowało nad kolejną częścią serii Baldur’s Gate, a nowa ekipa zajmie się pracą nad ambitnymi grami RPG. Swoją drogą po cichu liczę, że będzie to Divinity Original Sin 3.

Według informacji przekazanych we wspomnianym komunikacie prasowym, polski oddział Larian Studios dołączy do globalnego zespołu rozrzuconego po świecie m.in. w Qubecku, Dublinie, Guildford, Barcelonie, Gandawie oraz Kuala Lumpur. Szefem oddziału w Polsce będzie Ula Jach, która komentuje:

Decyzja o założeniu stacjonarnego studia w Warszawie podkreśla nasze zaangażowanie w rozwijanie kreatywności, współpracy i innowacji w sercu tętniącej życiem gamingowej sceny w Polsce. Cieszymy się na myśl o byciu częścią tego bogatego w talenty i doświadczenie regionu, szczególnie zważywszy na silną reputację Polski jako centrum entuzjastów RPG i gamingu.

W komunikacie pojawia się również komentarz Swena Vincke, CEO Larian:

Zeszłoroczna wizyta na Game Industry Conference w Poznaniu potwierdziła to, o czym myślałem od dłuższego czasu – jest tu bardzo dużo talentów i wielu deweloperów, którzy myślą jak my. Co więcej, wielu z nich chce pracować właśnie nad grami RPG, więc to idealne połączenie. Nasz plan dotyczący polskiego studia jest bardzo prosty – zbudować zespół, który będzie mógł pracować nad naszymi dwoma nowymi i bardzo ambitnymi grami RPG, jednocześnie ciesząc się z owoców swojej pracy. Jesteśmy firmą, w której inicjatywa płynie od dołu, więc nie mogę się doczekać, co nowego przyniosą nam pracownicy warszawskiego studia. Myślę, że będzie to działać naprawdę dobrze.

Jeżeli jesteście zainteresowani pracą w Larian to łapcie link do ofert pracy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię