Strona głównaPoradnikiGryGTA V - najlepsze modyfikacje 2020

GTA V – najlepsze modyfikacje 2020

Pomimo kilku lat na karku, GTA V ma jeszcze wiele do zaoferowania. Tryb Online, głównie dzięki aktualizacjom Rockstara. Z kolei tryb dla jednego gracza dzięki społeczności i licznym modyfikacjom. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych modyfikacji do GTA V, które pozwolą urozmaicić rozgrywkę solo.

Pecetowa wersja GTA V ma dużą przewagę nad wydaniami konsolowymi. Wszystko za sprawą licznych modyfikacji, które pojawiają się jak grzyby po deszczu. Żeby nie pogubić się w tym chaosie, przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych, naszym zdaniem, modów do GTA 5. Kolejność absolutnie przypadkowa.

Czy za modowanie GTA V grozi nam ban?

Już jakiś czas temu Rockstar zajął stanowisko w sprawie instalacji modów w GTA V. Deweloper nie ma nic przeciwko używaniu ich w trybie dla jednego gracza. Pamiętajcie jednak żeby nie korzystać z nich w trybie GTA Online. Dlatego przed wejściem w Online wyłączcie wszystkie modyfikacje, jakie macie zainstalowane.

Jak instalować mody do GTA V?

Teraz przejdźmy do omówienia w jaki sposób należy instalować modyfikacje do GTA V. Można to robić na różne sposoby, ręcznie lub przy pomocy aplikacji, takich jak Nexus Mod Manager czy OpenIV. My skupimy się głównie na wykorzystaniu Nexus Mod Managera.

Ważne jest, aby przed instalacją jakiejkolwiek modyfikacji zrobić sobie kopie zapisów gry, ponieważ ingerencja w pliki może doprowadzić do ich uszkodzenia lub zablokować możliwość uruchomienia aplikacji. Kolejna ważna sprawa to czytanie opisów każdej modyfikacji oraz sposobu jej instalacji i używania.

Nexus Mod Manager:

Aplikacja, która pozwala zapanować nad zainstalowanymi modami, nie tylko do GTA V, ale też do Wiedźmina i innych gier. Aby skorzystać z jej dobrodziejstw należy założyć darmowe konto na portalu Nexus Mods i pobrać Nexus Mod Manager. Po zakończeniu instalacji, aplikacja przeskanuje komputer i wyszuka wszystkie gry, dla których będziecie mogli zainstalować modyfikacje.

Następnie, modyfikacje do GTA V i wielu innych gier, możemy pobrać z portalu Nexus Mods, używając przycisku Download with Manager lub Download manually. Pierwsza opcja uruchomi aplikację NMM i pobierze pliki moda. Druga będzie wymagała wskazania lokalizacji, do której plik ma zostać pobrany. Po zakończeniu pobierana należy odnaleźć ściągnięte pliki w programie Nexus Mod Manager i rozpocząć ich instalację. Po zainstalowaniu modyfikacja będzie dostępna w grze.

Script Hook V + Native Trainer

Do uruchomienia niektórych modyfikacji konieczne będzie zainstalowanie Script Hook V + Native Trainer. Aplikacja umożliwia również instalację modów zamieszczonych na stronie gta5-mods, z których kilka znalazło się w naszym zestawieniu.

Najlepsze mody do GTA V

Skoro już wiemy jak instalować modyfikacje, to zaczynamy zabawę.

GTA V Simple Trainer

Na początek zabawimy się w bogów. Mod ten daje nam nieskończone życie, wytrzymałość, tlen, amunicję i nieskończone magazynki. Narzędzie przydatne jeżeli chcecie przejść bez stresu wszystkie misje lub oddać się nieskrępowanej demolce Los Santos.

Online vehicles in singleplayer

GTA Online stale udostępnia nowe pojazdy, czego brakuje w trybie dla jednego gracza. Teraz nowe pojazdy z GTA Online znajdziecie również w trybie dla jednego gracza.

GTA V - Online vehicles in singleplayer

Realism Traffic A.I Overhaul

Jeżeli grając w GTA mieliście dość dziwnego zachowania innych kierowców, to ten mod jest dla Was. Poprawia realizm jazdy i ruchu ulicznego. Kierowcy oraz piesi są bardziej uważni i potrafią lepiej unikać wypadków. Wydłużone zostały też zmiany świateł, dzięki czemu ruch na ulicach jest płynniejszy. Pojazdy poruszają się po drogach z różną prędkością. Kierowcy będą prawidłowo skręcać w prawo na czerwonym świetle oraz parkować pojazdy. Teraz nawet lekka stłuczka może spowodować utratę zdrowia. Agresywność kierowców jest bardziej zróżnicowana.

Simple Realistic 4.7 for GTA 5

Modyfikacja wprowadza zmiany w sposobie cieniowania obiektów, przez co pod względem graficznym GTA V prezentuje się znacznie lepiej. Co ważne, mod gryzie się z innymi modami graficznymi.

GTA V - Simple Realistic 4.7

Ped Damage Overhaul V

Teraz strzelaniny będą bardziej dynamiczne i bardziej realistyczne. Dzięki modyfikacji, postacie niezależne reagują w sposób bardziej różnicowany. Dodatkowo możemy modyfikować poszczególne zachowania. Co najważniejsze, NPC zadają teraz o wiele więcej obrażeń. Ich celność jednak spada wraz z tym, ile sami ich otrzymują. W momencie gdy ich zdrowie spadnie poniżej pewnego poziomu, padają na ziemię i wiją się w agonii. Każde zachowanie zostało dodatkowo wzbogacone o odpowiednie okrzyki bólu.

Character Menu

To mod, który pozwala zmienić się w dowolnego NPC w grze, a także na zmianę ubrania. Do wyboru mamy ponad 500 modeli NPC, z których około 350 można dodatkowo konfigurować. Nie jesteśmy już skazani na granie trzema postaciami. Można powiedzieć, że to takie GTA Online w trybie dla jednego gracza.

GTA V - Character Menu

Complex Control

Mod przemienia GTA V w jednoosobwe battle-royale. Po odrodzeniu w losowej lokalizacji musimy walczyć o przetrwanie, tak aby pozostać jedyną żywą postacią. Nie ma tu tyle emocji co w rozgrywkach BR z innymi graczami, jednak modyfikacja również daje sporo frajdy.

Euphoria Ragdoll Overhaul

Euphoria Ragdoll zmienia fizykę postaci niezależnych podczas upadki. NPC zachowują się bardziej realistycznie, np. podczas wybuchu zakrywają głowę. Jeżeli z kolei znajdują się blisko centrum eksplozji są wyrzucani w powietrze niczym szmaciane lalki.

Psychokinetic

Jeżeli znudziło Wam się strzelanie i macie dość konwencjonalnej broni to koniecznie zainstalujcie moda Psychokinetic. Dzięki niemu nasza postać zostaje obdarzona mocami psychokinetycznymi, potrafi latać razić NPC piorunami czy rzucać przedmiotami dzięki mocy umysłu.

Iron Man Mark 50

W zestawieniu nie mogło zabraknąć modyfikacji, która przemienna nas w jednego z superbohaterów Marvela. Iron Man Mark 50 wprowadza do gry zbroję używaną przez Tonego Starka w Avengers: Infinity War. Dzięki niej możemy latać i strzelać do wszystkiego co się rusza.

The Superhot

Jeżeli spodobała Wam się gra Superhot to koniecznie zainstalujcie tego moda. Wprowadza on mechanikę tej gry do GTA V. W skrócie, gdy przestajemy się ruszać, zatrzymuje się czas. Może koncepcja ta nie pasuje do gry w otwartym świecie jaką jest GTA, ale idealnie sprawdza się podczas walk na bliskie odległości. Co więcej, efekt możemy wyłączyć jednym klawiszem i traktować go jak dziwną wariację na temat bullet time.

GTA V RPG

Pomimo tego, że świat GTA V jest rozległy, to fabuła jest dość liniowa i mało zróżnicowana. Modyfikacja GTA V RPG dodaje nieliniową fabułę do gry i system rozwoju postaci. GTA staje się bardziej podobne do np. Fallout 4. Do wyboru mamy trzy klasy postaci. W miarę postępów w misjach możemy rozwijać nowe umiejętności oraz wyposażać postać w broń. Mod wprowadza również drzewka dialogowe z postaciami niezależnymi oraz losowo generowane łupy i przedmioty.

Open All Interiors

Chyba jeden z najlepszych modów. Jeżeli nie lubicie jak zamyka się przed Wami drzwi i zabrania dostępu to koniecznie zainstalujcie Open All Interiors. Modyfikacja daje pełny dostęp do miejsc, które wcześniej były niedostępne. Co więcej, udostępnia również pomieszczenia, które zostały usunięte przed premierą gry i nie mieliśmy mieć do nich nigdy wstępu.

Pedestrian Riot

Całe Los Santos opanowały zamieszki, wszyscy NPC wzięli do ręki broń i strzelają do wszystkiego co się rusza. Ogólny chaos i zniszczenie. Gdyby jednak robiło się zbyt gorąco, moda można wyłączyć jednym klawiszem.

Simple Zombies

Co powiecie na apokalipsę zombie w Los Santos? Jeżeli jesteście na Tak to koniecznie zainstalujcie mod Simple Zombies, który przemienia mieszkańców w zombie, które pragną tylko jednego – zjeść nasz mózg.

Vice Cry: Remastered

Vice Cry: Remastered to nowa wersja jednego z najlepszych modów do Vice City. Gracze GTA V mogą odkrywać świat GTA Vice City takim, jaki zapamiętali z dawnych lat. Jednak tym razem z ulepszoną grafiką i niestandardowymi misjami. Naprawdę warto.

Vehicle Cannon 2.0

Tym razem nieco mniej poważny mod. Vehicle Cannon 2.0 sprawia, że zamiast standardowymi pociskami strzelamy samochodami. Totalne zniszczenie i jeszcze więcej dobrej zabawy.

Heist Vehicles Spawn Naturally

Napady w GTA Online dają nam dostęp do wielu unikatowych pojazdów. Jeżeli nie macie jednak ochoty grać online, a chcielibyście pojeździć fajnymi autami to koniecznie zainstalujcie Heist Vehicles Spawn Naturally. Dzięki niemu samochody, które standardowo nie są dostępne, zaczną pojawiać się na parkingach i ruchu ulicznym.

Map Editor

Zawsze mieliście smykałkę do budowania miast w Sim City? Map Editor pozwala na przebudowywanie mapy w GTA V dodawanie różnych obiektów i zabawę w boga. Wieloryb na środku autostrady? Żaden problem.

Grand Theft Auto 5.5

Grand Theft Auto 5.5 to przeniesienie GTA V na zupełnie nowy poziom graficzny i nie tylko. Jak podkreśla autor modyfikacji, to takie pół drogi pomiędzy GTA 5 a GTA 6. Mod niemal diametralnie zmienia to co znamy z oryginalnej części gry. Los Santos zaczyna tętnić życiem i rządzi się własnymi prawami. Poza modyfikacjami graficznymi, jedną z największych zalet jest wprowadzenie gangów, które wzajemnie się wspierają lub zwalczają. Dochodzi przez to do licznych strzelanin, a poziom przestępczości jest bardzo wysoki. Nie są to oczywiście jedyne zmiany jakie wprowadza ta modyfikacja. Jej pełną listę znajdziecie na stronie autora. Pomimo, że mod ten znalazł się na końcu to jest to numer jeden, który musicie wypróbować.

Jeżeli macie inne ciekawe propozycje modów do GTA V to koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię