Strona głównaGryAktualnościPUBG Mobile walczy z oszustami w nowej aktualizacji

PUBG Mobile walczy z oszustami w nowej aktualizacji

Twórcy PUBG Mobile w najnowszej aktualizacji zawarli kilka rozwiązań, by walczyć z cheaterami w swojej popularnej grze battle royale.

Jak zapowiada dokumentacja związana z nową aktualizacją, zawiera ona rozwiązania dla kilku podejrzanych zachowań graczy, między innymi dodatkowe oprogramowanie, auto-aim i inne “hacki”. Poza tym, wzmacnia już istniejące systemy, zawarte w grze.

PUBG Mobile

Jeden z “plug-inów”, które ma zwalczać aktualizacja, to “Plug-In Z”, który pozwala graczom zabijać innych zaraz po tym jak wylądują, znacząco psując normalną rozgrywkę. Twórcy PUBG Mobile twierdzą, że pierwsze pogłoski o plug-inie mają z lipca i już ukarali konta, które z niego korzystały. Niektórzy posiadacze Androida z telefonami z jailbreakiem mogli korzystać z innej wtyczki, “Plug-In M”, która pozwalała całkowicie niwelować recoil, drgania ekranu, korzystać z auto-aima, usuwania mgły i innych “usprawnień” graficznych. Oszuści, którzy korzystali z tego rodzaju wtyczek, otrzymali 10-letnie bany na swoje konta.

Zobacz: PUBG Mobile – Erangel przejdzie sporo zmian

Kolejny poważny problem to auto-aim sam w sobie. Podobno z aktualizacją do wersji 1.0 usunięto możliwość korzystania z 20 różnych rodzajów auto-aima i powiększono kary za ich wykorzystywanie.

Jeszcze jednym problemem, ponoć rozwiązanym w aktualizacji, jest “Grass Hack”, który dawał graczom przewagę wizualną. Aktualizacja ma wprowadzić też system sprawdzania powtórek, który ma pomóc ludziom weryfikującym zgłoszenia o oszukiwanie. Poprawiono też system kamery obserwacyjnej – tym samym oszuści nie mogą manipulować trybem spectate z poziomu kilku kont. Zwiększono też wydajność monitoringu.

Zobacz: Apple zamienia Fortnite na PUBG

Gracze, którzy zauważą przejawy oszukiwania w grze mogą zgłosić daną rozgrywkę, używając systemu powtórek i robienia screenshotów, korzystając z tylko jednego przycisku. Mogą też skontaktować się z działem pomocy technicznej przez ustawienia gry lub za pośrednictwem oficjalnego forum.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię