Strona głównaWiadomościGTA V spadło z podium najbardziej dochodowego produktu branży rozrywki

GTA V spadło z podium najbardziej dochodowego produktu branży rozrywki

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że GTA V jest najlepiej sprzedającym się produktem rozrywkowym, wyprzedzając w sprzedaży takie filmy jak Avatar czy Gwiezdne Wojny.

Jak się okazuje są większe kozaki, a GTA V nie znalazło się nawet w pierwszej trójce. Jest bowiem gra, która wygenerowała ponad dwukrotnie większe zyski, a jest nią….. Space Invaders. Zysk jaki przyniosła to 13,93 miliardów dolarów! Na drugim miejscu uplasował się Pac-Man z zyskiem 12,81 miliardów dolarów. Trzecie miejsce na podium zajmuje Street Fighter 2 z wynikiem 10,61 miliardów dolarów.

Według informacji GTA V osiągnęło do tej pory 6 miliardów dolarów zysków. Z kolei Blizzard ogłosił w ubiegłym roku, że World of Warcrfat wygenerował około 10 miliardów i to tylko za zeszły rok.

W tej sytuacji nie można się kłócić wyniki sprzedażowe mówią same za siebie. GTA V bardzo szybko spadło z pierwszego miejsca, a w zasadzie nigdy na nim się nie znalazło. Na obronę tytułu przemawia fakt, że WoW miał wydanych kilka dużych rozszerzeń i stale otrzymuje nowy kontent, co również wpływa na stałe dochody Blizzarda.

Nie zapominajmy, że jest jeszcze League of Legends, który zarabia 2 miliardy dolarów rocznie.

Źródło: dsogaming

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię