Strona głównaWiadomościGTX 1070 Ti mocniejszy od Vega 56? Wyciekły wyniki w 3DMark

GTX 1070 Ti mocniejszy od Vega 56? Wyciekły wyniki w 3DMark

O GeForce GTX 1070 Ti od początku mówiło się jako odpowiedzi na karty graficzne AMD Vega. Okazuje się, że jest to odpowiedź skuteczna, bowiem model ten okazuje się mocniejszy od swojego konkurenta. Wiemy to dzięki testom w 3DMarku.

Karty graficzne Nvidia GeForce GTX 10×0 zadebiutowały na rynku w maju 2016 roku, więc są z nami już od ponad roku. Przez ten czas konkurencja nie była w stanie nawiązać sensownej rywalizacji z Zielonymi. Zmieniło się to dopiero za sprawą układów Vega, które i tak pod wieloma względami nie równają się architekturze Pascal. Jednak nie przeszkodziło to Nvidii w odpowiedzi na ofertę Czerwonych. Tą odpowiedzią jest właśnie GeForce GTX 1070 Ti.

Właśnie wyciekły pierwsze wyniki GTX-a 1070 Ti w bardzo popularnym bechmarku 3DMark. W teście Fire Strike Extreme karta Nvidii minimalnie wygrywa z Vegą 56 w trybie Balanced, ale już ustępuje jej w Turbo. Wyniki dużo lepiej prezentują się w Time Spy. Tam GTX 1070 Ti zostawia rywala daleko w tyle i niebezpiecznie zaczyna zbliżać się do modelu Vega 64. Nie są to może rewelacyjne rezultaty, ale nie miały takie być. Karta nie może być mocniejsza od GTX-a 1080, chociaż na pewno wiele osób spodziewało się nieco lepszych wyników.

Nie zmienia to faktu, że GeForce GTX 1070 Ti wydaje się być doskonałą propozycją dla wymagających użytkowników. Jeśli będzie oferowany w rozsądnej cenie, to może okazać się hitem. Nie można przecież zapominać, że Vega wciąż zużywa sporo więcej energii od architektury Pascal. Premiera przewidziana jest na 26 października.

Czekacie na premierę GTX-a 1070 Ti?

Źródło: VideoCardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię