Strona głównaWiadomościGTX 1080 Ti podkręcony do granic możliwości. Padł nowy rekord świata w...

GTX 1080 Ti podkręcony do granic możliwości. Padł nowy rekord świata w overclockingu GPU

Osoba o tajemniczym nicku K|NGP|N przeprowadziła tortury na GTX 1080 Ti FE. W szaleńczej próbie GeForce przekroczył granicę 3 GHz.

GTX 1080 Ti Founders Edition jest wobec innych układów graficznych bezkonkurencyjne. Dlatego możemy zachodzić w głowę czy warto podkręcać coś, co w wersji standardowej jest już królem wydajności. Overclocking nie polega jednak na zagrzewaniu karty w celu osiągnięcia w grach kilku fps-ów więcej, a sprawdzenia maksymalnej mocy urządzeń.

W imię tej zasady Vince „K|NGP|N” Lucido wyciągnął z pudełeczka dla majsterkowicza swoje zabawki i przeprowadził zaawansowane testy na procesorze graficznym. Nie obyło się bez większych modyfikacji chłodzenia. Referencyjny system wyziębiania uzupełnił o ochładzanie ciekłym azotem. Podpiął rurki tam gdzie trzeba i przystąpił do bicia rekordu. Efekty jego ciężkiej pracy możemy obejrzeć na udostępnionym na fb przez team EVGA zrzucie ekranu.


Screen z programu GPU-Z, jeśli nie jest sfabrykowany, można podpiąć do arkusza dowodów w związku z ustanowieniem nowego rekordu częstotliwości taktowania GPU. Jak widać K|NGP|N podbił taktowanie pamięci do 6 GHz i procesora z 1480 MHz aż do 3024 MHz. Jest to wynik o 12 MHz lepszy od poprzednich eksperymentów dokonanych na karcie GTX 1060 HOF.

Pamiętajmy jednak o tym, że jest to sztuka dla sztuki. Do domowych zastosowań (czyt. do grania/obróbki grafiki) wszelkie ingerowanie w pracę karty graficznej negatywnie wpływa na jej żywotność. Nie warto poświęcać rdzenia GPU, by przez kilka miesięcy cieszyć się kilkunastoprocentowym wzrostem wydajności, a tym bardziej przy modelach z najwyższej możliwej półki.

Źródło: facebook/EVGA,

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię