Strona głównaWiadomościHakerzy, którzy włamali się do CD Projektu mogli zaatakować też urząd w...

Hakerzy, którzy włamali się do CD Projektu mogli zaatakować też urząd w Krakowie

Wygląda na to, ze ekipa odpowiedzialna za atak na serwery CD Projektu mogła włamać się także do krakowskiego urzędu. Serwery Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego również zostały przejęte i zaszyfrowane.

Do włamania na serwery Urzędu Marszałkowskiego doszło 8 lutego. Hakerzy użyli złośliwego oprogramowania szyfrującego i zablokowali dostęp do danych przechowywanych w urzędzie. Według ustaleń Gazety Wyborczej przestępcy wysnuli żądanie okupu opiewające na wiele milionów euro. Urząd odrzucił żądania i zajął się przywracaniem danych z kopii zapasowych. Władze urzędu poinformowały o zdarzeniu Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W sprawie biorą udział również policjanci zajmujący się cyberprzestępczością.

Zobacz: CD Projekt zbiera pochwały za to jak zachował się po ataku hakerów

Według informacji przekazanych na portalu WP.pl sprawcami ataku ma być grupa HelloKitty, która włamała się na serwery CD Projektu i wykradła kod źródłowy Wiedźmina 3, Cyberpunka 2077 oraz Gwina. Nie zostało to jednak oficjalnie potwierdzone, jednak oba ataki mają kilka wspólnych cech m.in. zaszyfrowanie danych i żądanie okupu.

Zobacz: Kod źródłowy gry Gwint już wyciekł do internetu, trwa aukcja o kod źródłowy Cyberpunk 2077

Atak sparaliżował pracę urzędu, serwery są wyłączony a placówka przeszła na pracę analogową. To powoduje, że część spraw nie może zostać zrealizowana. Problemem mogą okazać się również wypłaty wynagrodzeń dla pracowników.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię