Strona głównaWiadomościHakerzy odpowiedzialni za wyciek zdjęć MacBook Pro aresztowani

Hakerzy odpowiedzialni za wyciek zdjęć MacBook Pro aresztowani

Grupa hakerów odpowiedzialna za ujawnienie zdjęć MacBook Pro z 2021 roku została aresztowana przez rosyjskie służby. Za przeciekiem stała grupa ukrywająca się pod nazwą REvil.

Hakerzy korzystali z oprogramowania ransomware. Przy jego pomocy w kwietniu zeszłego roku dokonała ataku na firmę Quanta Computer – partnera Apple. Wykradli wtedy schematy laptopów serii MacBook Pro. Po kilku miesiącach opublikowali je w sieci.

Według Reutersa rosyjskie służby dokonały aresztowania 14 członków grupy REvil. Hakerzy za nieujawnienie zdjęć żądali od Apple 50 milionów dolarów. Grozili także ujawnieniem kolejnych szczegółów.

Zobacz: Rainbow Six Extraction – nowy zwiastun wyjaśnia endgame gry

W październiku zeszłego roku rozpoczęła się operacja mająca na calu rozbicie grupy REvil. Do działań przyłączyły się również jednostki z innych krajów. Jednego z członków ekipy aresztowano na terenie Polski. Według Rosjan po ostatnich zatrzymaniach grupa przestała istnieć. Podczas obławy zabezpieczono sprzęt, samochody oraz gotówkę o wartości 5,5 miliona dolarów.

Teraz pozostaje pytanie czy REvil trafią za kratki czy dostaną ciepłą posadkę z ubezpieczaniem zdrowotnym, kartą na siłownię i owocowymi czwartkami?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię