Strona głównaWiadomościOprogramowanieApple ugięło się i dopuściło płatności firm trzecich w App Store

Apple ugięło się i dopuściło płatności firm trzecich w App Store

Stało się, coś czego ciężko było się spodziewać. Apple umożliwiło w końcu realizację płatności w App Store przez zewnętrzne firmy. Do tej pory wszystko było realizowane wewnątrz firmy, z wielką korzyścią dla Apple.

Jako pierwsza, ze schematu wyłamała się Holandia. Najbardziej znana próba uwolnienia się od zakupów przez App Store skończyła się batalią w sądzie pomiędzy Apple a Epic Games. Wszystko przez to, że Epic umożliwił graczom zakupy i płatności bezpośrednio w grze z pominięciem App Store. Wygląda jednak na to, że firma z Cupertino powoli się łamie.

Zobacz: Rainbow Six Extraction – nowy zwiastun wyjaśnia endgame gry

Użytkownicy z Holandii mają możliwość uiszczania opłat z wykorzystaniem zewnętrznych firm. Dotyczy to na razie aplikacji randkowych. Jest to wynik ugody, jaka została podpisana przez firmę z jabłkiem z Holenderskim odpowiednikiem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Nic dziwnego, że nie chcieli dopuszczać do płatności firm zewnętrznych, sami za dokonanie płatności zgarniają od 15 do 30% prowizji. Holandia wyłamała się z tego schematu i liczmy na to, ze niedługo stanie się tak również z innymi krajami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię