Strona głównaKonsoleHalf-Life 2 – Valve po cichu aktualizuje grę pod Steam Deck

Half-Life 2 – Valve po cichu aktualizuje grę pod Steam Deck

Valve po cichutku pracuje nad duża aktualizacją do Half-Life 2, która ma wprowadzić wiele ulepszeń graficznych i nie tylko. Głównym celem jest poprawienie wydajności gry na Steam Deck.

Wczoraj Valve zaprezentowało nowy system oceny zgodności gier z konsolą Steam Deck. Ma to dać graczom jasne informacje czy dana produkcja będzie dobrze współpracowała z nowym urządzeniem. Teraz odkryto aktualizację beta do Half-Life 2, która została wydana aby gra spełniała wszystkie wymagania zdobycia odznaki dla Steam Deck.

Zobacz: Valve pokazuje jak modyfikować Steam Deck

Nowa aktualizacja opisana została przez Tylera McVickera na YT. Według niego aktualizacja zawiera wiele zmian, nie tylko wprowadza zmianę w sposobie obsługi interfejsu i rozdzielczości, ale przede wszystkim dopasowuje się do rozdzielczości Steam Deck i zachowuje czytelność na małym ekranie. Co więcej zwiększono FOV do 110.

McVicker zauważa również, że Valve dodało wsparcie dla API renderowania Vulkan, pomagając HL2 ładnie zgrać się ze Steam OS. Biorąc pod uwagę, że Portal 2 również otrzymał wsparcie dla Vulkan w tym roku wydaje się, że Valve chce większość swojego katalogu gier ostemplować odznaką Steam Deck Verified.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię