Strona głównaGryAktualnościValve tworzy prequel Half-Life. Jest tylko jeden poważny problem

Valve tworzy prequel Half-Life. Jest tylko jeden poważny problem

Według plotek Valve pracuje nad prequelem do serii Half-Life. Trzecia część gry, chociaż opowiadająca historię sprzed jedynki i dwójki, ma jednak jeden poważny problem, który raczej nie ucieszy graczy. Wygląda na to, że produkcja powstaje na… gogle wirtualnej rzeczywistości.

Zapowiedzi Half-Life 3 gracze doszukiwali się wszędzie, często nadinterpretują różne fakt. Jednak wciąż nie doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi kontynuacji i być może wcale się nie doczekamy. Wygląda na to, że trzecia odsłona serii może być prequelem, czyli opowiadać o wydarzeniach sprzed dwóch pierwszych części. Brzmi całkiem nieźle? Też się ucieszyłem. Jest jednak pewien bardzo istotny szczegół, przez który Wasza radość opadnie. Prequel Hal-Life prawdopodobnie powstaje na okulary VR.

Zobacz także: Gabe Newell spotkał się z Kojimą. Tematem ich rozmów był Half-Life 3?

Valve ma aktualnie pracować nad własnymi okularami wirtualnej rzeczywistości, które będą konkurencją dla HTC Vive oraz Oculus Rift. W sprzedaży ma pomóc to, że będą oferowane w pakiecie właśnie z prequelem Half-Life. Informacja może się wydawać nieco dziwna, w końcu Valve ściśle współpracowało z HTC przy tworzeniu ich gogli VR, ale firma Gabe’a Newella już nie raz udowodniła, że bardzo chce mieć w swoim portfolio sprzęty. Dowodzą tego między innymi Steam Link, Steam Controller oraz komputery Steam Machines z systemem operacyjnym Steam OS.

Jedyną iskierką nadziei jest to, że powyższe informacje to jedynie plotki. Być może Half-Life 3 jednak okaże się zwykłą grą, a nie tytułem na VR. Pamiętajcie – nadzieja umiera ostatnia! Tym bardziej, że Valve podobno pracuje nad kilkoma grami jednocześnie. Zresztą może powstać jednocześnie kontynuacja w postaci Half-Life 3, jak i gra na VR, czyli Half-Life Prequel. Czy taka wizja nie byłaby piękna?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię