Strona głównaWiadomościValve kompletuje ekipę do pracy nad nowymi grami

Valve kompletuje ekipę do pracy nad nowymi grami

W marcu Valve ogłosiło, że dość już obijania się i wraca do gry. Może nie tak dosłownie, ale ogłosili, że zamierzają znowu tworzyć gry, a nie tylko dystrybuować.

Na potwierdzenie zamiarów może posłużyć zaktualizowana strona internetowa firmy. Znajdują się tam informacje zarówno na temat stworzonych gier jak i planów na przyszłość. Wśród projektów, nad którymi studio obecnie pracuje została wymieniona gra karciana Artifact oraz przygodówka The Valley of Gods studia Campo Santo.

Co ciekawe na stronie możemy znaleźć wzmiankę na temat innych projektów, które na razie pozostaną ścisłą tajemnicą. Do prac m.in. nad nimi Valve poszukuje obecnie projektanta poziomów, który potrafi zarówno budować świat 3D jak i korzystać ze skryptów pozwalających na tworzenie sekwencji filmowych na silniku gry. Według opisu ma ona być bardzo pomysłowa i ekscytująca.

Kolejny vacat czeka na scenarzystę z doświadczeniem w branży filmowej i telewizyjnej, który będzie pomagał w tworzeniu fabuły w powstających grach.

Obie oferty mogą sugerować, że nowe projekty będą hitami na miarę gier Valve. Jednak nie liczyłbym w tym przypadku na trzecią część Half-Life. Dobrze wiemy, że Gabe potrafi liczyć tylko do dwóch. Zapewne też sporo poczekamy na jakiekolwiek informacje na temat nowych gier. Firma w pierwszej kolejności musi odbudować swoje studio deweloperskie, które jakiś czas temu opuścił Marc Laidlaw pracujący przy Half-Life oraz Chet Faliszek scenarzysta Portala i Left 4 Dead.

W głębi serca liczę jednak na to, że będzie to trzecia część. Nie ważne, której gry ;).

Źródło: valvesoftware

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię