Strona głównaGryAktualnościHalf-Life: Alyx – dlaczego tylko na VR?

Half-Life: Alyx – dlaczego tylko na VR?

Chyba mało kto odziewał się, że doczekamy kolejnej gry spod znaku Half-Life. Jednak tego, że będzie to gra dostępna wyłącznie na VR raczej nie spodziewał się nikt. Twórcy gry tłumaczą dlaczego VR i dlaczego nie będzie wersji na klawiaturę i mysz.

Half-Life: Alyx prezentuje się świetnie, niestety dla wielu graczy będzie to tytuł nieosiągalny ze względu na konieczność posiadania zestawu VR. W sieci pojawiają się pytania o możliwość pojawienia się również wersji na klawiaturę i mysz.

Zobacz: EA chciało zrobić graczom prezent – zamiast tego nieźle ich wystraszyli

W temacie wypowiadali się twórcy gry podczas wywiadu z Geoffem Keighley’em. Half-Life: Alyx od samego początku było tworzone jako gra czysto pod VR. Sam pomysł zrodził się w 2016 roku, po premierze HTC Vive. Z początku nie miał to być Half-Life a Portal. Ten drugi jednak powodowałby u graczy dezorientacje i prawdopodobnie szybko doprowadzał do nudności i wymiotów. Dlatego postawiono na tytuł mniej dynamiczny.

Bardzo byśmy chcieli dostarczyć wersję gry, w którą można by grać myszką i klawiaturą, ale jak mówiliśmy, projekt zaczynał jako eksploracja możliwości VR-u. Im więcej używaliśmy kontrolerów i gogli, tym bardziej zdawaliśmy sobie sprawę, że tej liczby interakcji oraz możliwości, jakie one dają, nie jesteśmy w stanie przenieść na klawiaturę. Kiedy możesz ruszać rękoma niezależnie od głowy, a wszystko to w trójwymiarowej przestrzeni i w tym samym momencie… Po prostu nie możesz uzyskać podobnych efektów z myszką i klawiaturą.

Jako przykład twórcy podali otwieranie drzwi, które wymagałoby przypisania kilkunastu klawiszy żeby odwzorować proces przy użyciu gogli VR. Pozostano w tej sytuacji na VR. Co więcej, twórcy gry tłumaczyli dlaczego jest to prequel a nie Half-Life 3. Wizja pracy nad trojką według nich jest zbyt przerażająca. Valve jest świadome jak wielkie oczekiwania mają gracze względem HL3 dlatego prawdopodobnie ta gra nigdy nie powstanie.

Zobacz: Half-Life: Alyx – znamy pierwsze detale, w tym datę premiery i trailer

Poniżej cały wywiad:

Jeżeli będziecie chcieli grać w Half-Life: Alyx koniecznie ukończcie Episode 2. Przejście nowej gry ma zająć okoł o13 godzin. Premiera Half-Life: Alyx już w marcu 2020.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię