Strona głównaWiadomościCD Projekt: Zyski firmy przerosły oczekiwania inwestorów

CD Projekt: Zyski firmy przerosły oczekiwania inwestorów

CD Projekt opublikował raport finansowy za trzeci kwartał 2019. Zyski były wyższe o kilkanaście procent niż wcześniejsze prognozy inwestorów i analityków. Jest to głównie zasługa preorderów Wiedźmina 3 na Nintendo Switch oraz wysokie obroty GOG.

Inwestorzy CD Projekt z pewnością są zadowoleni z raportu finansowego za trzeci kwartał tego roku. Polski deweloper w ciągu zalewie trzech miesięcy wypracował 91,9 mln przychodów. Wynik ten jest o ponad 38 procent wyższy w porównaniu do tego samego okresu z roku poprzedniego.

Zobacz: CD Projekt zdobywa nowe tereny w Warszawie

Specjaliści spodziewali się wyniku niższego o 16 mln od osiągniętego. Mylili się również co do zysków netto. Trzeci kwartał dla CD Projekt zakończył się zyskiem w wysokości 14,9 miliona złotych. Specjaliści zakładali, że będzie to 12,9 miliona. Jednak w porównaniu do trzeciego kwartału 2018 zysk spadł o 3,8 procenta. Skumulowane zyski netto grupy CD Projekt przekroczyły pułap 65 milionów złotych.

Do zwiększenia zysków przyczynił się wzrost zainteresowania platformą GOG i zakupami gier. Jest to z kolei zasługa dużej promocji klienta GOG Galaxy 2.0. Swój udział w sukcesie firmy miał również Wiedźmin, głownie Dziki Gon i preordery na Switch oraz Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – CD Projekt RED zdradza kulisy powstania zwiastuna

Co więcej CD Projekt zaznaczył, że wpływy oznaczone jako „sprzedaż przyszłych okresów” to tantiemy głownie z Cyberpunk 2077, wyniosły 136 milionów. Ale kwota ta zostanie uwzględniona dopiero w przyszłym roku.

W tym samym okresie CD Projekt przeznaczył aż 43 miliony złotych na rozwój i prace nad Cyberpunk 2077. Sytuację komentuje Adam Kiciński, prezes CD Projekt:

Ostatnie miesiące minęły nam pod znakiem intensywnej pracy nad dalszą produkcją Cyberpunka. Trwają wewnętrzne i zewnętrzne testy gry, rozpoczęliśmy również lokalizacje na poszczególne wersje językowe. Jednocześnie kontynuujemy naszą globalną kampanię promocyjną. Poza największym europejskim wydarzeniem branży gamingowej, którym są targi gamescom w Kolonii, z fanami gier spotkaliśmy się m.in. w Tokio, Mediolanie, Moskwie, Melbourne, Paryżu, Londynie, Zurychu i Berlinie. Prezentacje pokazowe obejrzało łącznie ponad 60 tysięcy osób. Tak duże zainteresowanie uniwersum naszej najnowszej gry motywuje nas do dalszej, ciężkiej pracy.

Nie można zapomnieć również o wykupieniu przez CD Projekt nieruchomości przy Jagiellońskiej 74 co wraz z budynkiem Jagiellońska 76 daje łącznie 24 tysiące metrów kwadratowych powierzchni.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię