Strona głównaGryAktualności89-latka gra w gry i walczy w ten sposób z demencją

89-latka gra w gry i walczy w ten sposób z demencją

Myślicie, że gry to domena tylko osób młodych? Nic bardziej mylnego. Coraz więcej starszych osób również sięga po tego typu rozrywki. Jedną z nich jest 89-letnia Hamako Mori, która mieszka w Tokio i swoimi gameplayami dzieli się na YouTubie.

Część z Was mogła już słyszeć o Shirley Curry, która przez społeczność jest nazywana „Skyrim Grandma”. 83-letnia kobieta uwielbia grać w Skyrima (a jakżeby inaczej). Jakby tego było mało, wrzuca filmiki z rozgrywki na YouTube’a, gdzie ma już prawie 740 tys. subskrybentów. Doszło wręcz do tego, że w Bethesdzie postanowiono ją unieśmiertelnić poprzez dodanie jej – jako postaci – do kolejnej części. Wykorzystano do tego skan jej twarzy oraz głos.

Ale to nie jedyna starsza osoba, która uwielbia grać i dzieli się swoją pasją na YouTubie. Podobnie robi 89-letnia Hamako Mori z Japonii. Kobieta przyznaje, że gra już od prawie 40 lat i zaczynała od konsoli Epoch Cassette Vision, która została wydana w 1981 roku. Z czasem przerzucała się na kolejne urządzenia, a dzisiaj używa PlayStation 4. Ona również nagrywa filmy na YouTube’a.

Hamako Mori może nie jest tak popularna, jak Shirley Curry, bowiem ma „tylko” 29 tys. subskrybentów na platformie Google’a, ale i tak tego typu wynik to spore osiągnięcie. Wystarczy też obejrzeć jeden z filmów, aby przekonać się, że kobieta całkiem nieźle sobie radzi. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że jest gamerką z prawdziwego zdarzenia. W wywiadzie Japonka przyznała, że gry – jej zdaniem – są świetnym sposobem na walkę z demencją. Wyjawiła też, że bardzo czeka na nadchodzące hity w tym GTA 6 oraz The Elder Scrolls VI.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię