Strona głównaWiadomościHaptX jeszcze w tym roku wprowadzi do sprzedaży rękawicę Haptic Feedback VR

HaptX jeszcze w tym roku wprowadzi do sprzedaży rękawicę Haptic Feedback VR

Jednym z elementów, którego dzisiaj brakuje w wirtualnej rzeczywistości (wśród wszystkich rzeczy, które wymagają rozwoju) jest faktyczna fizyczna interakcja. Świat wirtualny już dzisiaj może być w pełni realistyczny z graficznego punktu widzenia, co pozwala w dość zaawansowany sposób oszukiwać mózg pod względem wizualnym, ale do pełnego realizmu jeszcze czegoś brakuje. Wydaje się, że kolejnym poziomem zaawansowania dla wirtualnej rzeczywistości będzie możliwość uzyskania wrażenia dotyku.

HaptX podjął to wyzwanie i opracował swoją pierwszą rękawicę Haptic Feedback VR, przenoszącą wrażenia dotykowe ze świata wirtualnego do rzeczywistego. Oglądając poniższe wideo możemy zobaczyć reakcję użytkownika na to co dzieje się w wirtualnym świecie. Efekt realizmu został uzyskany przez zastosowanie w rękawicy systemu force  feedback, który symuluje ciężar trzymanych obiektów. Dodatkowo na rękawicy znajduje się ponad 120 czujników nacisku, które dają wrażenie poruszania obiektem oraz wrażenie jego wielkości. Taka kombinacja daje wiarygodne uczucie fizycznego trzymania czy manipulowania wirtualnym przedmiotem.

[you tube=OK2y4Z5IkZ0]

Pomyślcie teraz o możliwości zastosowania takiej rękawicy w grze Black & White. Miejmy nadzieję, że postępy w dziedzinie bezprzewodowej transmisji danych oraz technologii zasilania szybko posuną się na przód i umożliwią stworzenie zestawu VR bez żadnych plączących się kabli. W chwili obecnej ilość przewodów potrzebnych do obsługi rękawicy jest przerażająca. A może już w tym momencie każdy z nas jest uczestnikiem doskonałej symulacji?

Źródło: techpowerup

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię