Strona głównaWiadomościHellblade: Senaua's Sacrifice zbiera pierwsze oceny

Hellblade: Senaua’s Sacrifice zbiera pierwsze oceny

Wygląda na to, że studio Ninja Theory udało się stworzyć niebanalną grę akcji. Wysoka średnia ocen pozytywnie nastraja do zapoznania się z chorobą psychiczną głównej bohaterki.

Do sieci wpływają pierwsze recenzje najnowszej gry twórców DMC oraz Heavenly Sword. Pecetowa wersja doczekała się na razie tylko 3 opinii z zagranicznych redakcji, ale jest też kilka dotyczących odsłony konsolowej. Krytycy może i nie są jednogłośni w swoim osądzie, ale mimo wszystko są zdania, że Hellblade: Senua’s Sacrifice ma wyjątkowy charakter, którego nie znajdziemy w zbyt wielu innych produkcjach. Oceny z zagranicznych redakcji mówią same za siebie:   

  • GamesBeat – 95/100
  • Trusted Reviews – 4,5/5
  • God is a Geek – 9/10
  • IGN – 9/10
  • GameSpot – 8/10
  • Game Informer – 8/10
  • Destructoid – 7,5/10
  • EveryEye.It – 6,5/10
  • Metro GameCentral – 6/10

Osoby, które miały okazje przegrać w całości Hellblade: Senua’s Sacrifice, doceniają twórców za stworzenie świetnego klimatu w grze. Obcowanie z główną bohaterką jest ciekawym doświadczeniem, bowiem w trakcie opowiadanej historii jej zasadniczym wrogiem nie są postaci uzbrojone w ciężki oręż, a umysł, który płata jej niebezpieczne figle. Świetnie przedstawiono zachowanie osoby zmagającej się z fantastycznymi halucynacjami.

Ponadto ciepłymi słowami podsumowano design lokacji, szatę graficzną i mechanikę walki. Studio Ninja Theory poległo jednak na innych elementach gry. Krytycy często wymieniają kiepskie wprowadzenie, brak konkretnego samouczka oraz praktycznie zerową różnorodność przeciwników. Największą wadą gry jest jej długość – to psychodeliczna przygoda na 5-7 godzin.

Poniżej możecie przeczytać kwintesencje recenzji wykonanych przez redakcje Eurogamer, PC Gamer oraz Gamespot.    

„Istnieje kilka powodów, które powodują, że Hellblade: Senua’s Sacrifie jest wspaniałą grą. To fascynująca podróż, która odważnie zajmuje się tematem tabu, takim jak psychoza, na podstawie badań metafizycznych. Senua jest niezwykłą, wielowarstwową bohaterką, jedną z najlepszych, jakie kiedykolwiek stworzono na potrzeby gry wideo. I wreszcie mamy wystarczający dowód na jakość modelu „wysokobudżetowego indie” stworzonego przez studio Ninja Theory.” – włoski oddział redakcji Eurogamer.

„Pomimo złożoności narracji i jej prezentacji, walka rozgrywa się tylko wtedy, gdy jest potrzebna, a rozwiązywanie zagadek i chwytliwe momenty często prowadzą historię do przodu, aby ujawnić więcej na temat motywacji Senuy. Co z kolei obnaża zmagania, które dręczą ją, uniemożliwiając jej kontynuowanie wędrówki.” – redakcja Gamespot.

„Hellblade mógłby zyskać dzięki większej eksploracji i odmian przeciwników, ale i tak to potężny portret siły woli nad osobistymi demonami.” – redakcja PC Gamer.

 

Źródło: metacritics.com steam.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię