Strona głównaEsportHeroic wygrywa pierwszą edycję Games Clash Masters w Gdyni

Heroic wygrywa pierwszą edycję Games Clash Masters w Gdyni

Po trwającym 3 mapy pojedynku Heroic pokonało Team Kinguin 2:1 i zapisuje się w historii jako pierwszy triumfator nowego polskiego turnieju CS:GO.

 

Przez niemal cały czas trwania turnieju w Gdyni Heroic wyglądali jak zespół z półkę wyżej od pozostałych zebranych w Gdyni drużyn. Najdotkliwiej przekonali się o tym zawodnicy AGO Esports, którzy ulegli w półfinale 0:2. Z rewelacyjnie dysponowanymi Duńczykami nie byli w stanie poradzić sobie również gracze Team Kinguin, choć w ich przypadku spotkanie było bardziej wyrównane.

Początek spotkania na Train bardzo co prawda przypominał mecz z AGO, ale zawodnicy Kinguin byli w stanie ugrać kilka rund więcej, a nawet rozpoczęli comeback, niwelując różnicę do czterech punktów. Na tym jednak pogoń musiała się zakończyć i pierwsza mapa wpadła na konto Heroic.

Mirage była popisem bardzo dobrej gry ze strony Kinguin. Na przestrzeni całej mapy Polacy oddali Heroic zaledwie trzy punkty, wszystkie w pierwszej części spotkania, gdy nasza formacja grała po stronie CT.

Nuke był pełen chaotycznych starć, które bardzo długo dawały nadzieję na przechylenie szali zwycięstwa na stronę Polaków. Pod koniec pierwszej połowy różnica wynosiła zaledwie 3 punkty na korzyść Heroic, więc cały czas można było mieć nadzieję, że finałowe spotkanie pójdzie po myśli polskich kibiców. Kiedy jednak po zamianie stron gracze Heroic zdobyli pierwsze trzy punkty, sprawa mocno się skomplikowała. Niestety, spodziewany cud nie nastąpił i Duńczycy zakończyli turniej w Gdyni tak jak go zaczęli – na wygranej, za którą zgarnęli 50 tysięcy dolarów.

Heroic vs. Team Kinguin – 2:1 (16:9, 3:16, 16:7)

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię