Strona główna Wiadomości Dyrektor studia Gearbox okradziony przez swojego asystenta na grube miliony

Dyrektor studia Gearbox okradziony przez swojego asystenta na grube miliony

- Reklama -

Randy Pitchford, dyrektor generalny Gearbox Software został okradziony przez swojego byłego asystenta Johna Wrighta Martina. Według raportu szczegółowo opisującego sposób działania oszusta Pitchford i jego żona zostali oszukani na blisko 3 miliony dolarów.

Martin jako asystent Pitchforda zarabiał rocznie 45 tysięcy dolarów, jednak sposób życia oraz dokonywane zakupy w znacznym stopniu przewyższały tą kwotę. Powinno to wzbudzić podejrzenia.

Według dziennika Dallas News:

Martin regularnie robił zakupy w luksusowych sklepach meblowych w Dallas. W jego szafie dominowały drogie markowe ubrania.

Korzystając z konta biznesowego Pitchforda, Martin m.in. wyczarterował samolot z Teksasu na Florydę dla siebie i kilku przyjaciół. Przekazywał również tysiące dolarów z konta Randego na różne cele charytatywne. Wpłacił znaczną kwotę  na fundacje The Trevor Project oraz Best Buddies International. W ten sposób łatwiej było mu maskować prywatne wydatki z firmowego konta.

Oszust wpadł w momencie gry właściciel firmy został poinformowany o braku możliwości zrealizowania wypłat dla pracowników. Po tym jak Kristy Pitchford, żona Randego skontaktowała się z Martinem, ten stwierdził, że pomylił konta i obiecał zwrócić 780 000 dolarów. W tym czasie nie był już pracownikiem Gearbox. Wystawił czek bez pokrycia na kwotę 598 tysięcy i zniknął jak kamfora. Nie pojawia się również na rozprawach sądowych. Policja wystawiła za nim list gończy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE