Strona głównaWiadomościDyrektor studia Gearbox okradziony przez swojego asystenta na grube miliony

Dyrektor studia Gearbox okradziony przez swojego asystenta na grube miliony

Randy Pitchford, dyrektor generalny Gearbox Software został okradziony przez swojego byłego asystenta Johna Wrighta Martina. Według raportu szczegółowo opisującego sposób działania oszusta Pitchford i jego żona zostali oszukani na blisko 3 miliony dolarów.

Martin jako asystent Pitchforda zarabiał rocznie 45 tysięcy dolarów, jednak sposób życia oraz dokonywane zakupy w znacznym stopniu przewyższały tą kwotę. Powinno to wzbudzić podejrzenia.

Według dziennika Dallas News:

Martin regularnie robił zakupy w luksusowych sklepach meblowych w Dallas. W jego szafie dominowały drogie markowe ubrania.

Korzystając z konta biznesowego Pitchforda, Martin m.in. wyczarterował samolot z Teksasu na Florydę dla siebie i kilku przyjaciół. Przekazywał również tysiące dolarów z konta Randego na różne cele charytatywne. Wpłacił znaczną kwotę  na fundacje The Trevor Project oraz Best Buddies International. W ten sposób łatwiej było mu maskować prywatne wydatki z firmowego konta.

Oszust wpadł w momencie gry właściciel firmy został poinformowany o braku możliwości zrealizowania wypłat dla pracowników. Po tym jak Kristy Pitchford, żona Randego skontaktowała się z Martinem, ten stwierdził, że pomylił konta i obiecał zwrócić 780 000 dolarów. W tym czasie nie był już pracownikiem Gearbox. Wystawił czek bez pokrycia na kwotę 598 tysięcy i zniknął jak kamfora. Nie pojawia się również na rozprawach sądowych. Policja wystawiła za nim list gończy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię