Advertisement
Strona głównaGryAktualnościHideo Kojima pracuje już nad Death Stranding 2?

Hideo Kojima pracuje już nad Death Stranding 2?

Hideo Kojima pochwalił się na swoim Twitterze, że rozpoczął prace nad kolejną grą. Na razie powstaje ogólna koncepcja, ale opublikowane materiały jasno sugerują, o jaki tytuł może chodzić. Czy Kojima pracuje nad Death Stranding 2?

Hideo Kojima już dzisiaj ma status legendarnego twórcy gier. Japończyk ma na swoim koncie przede wszystkim produkcje z serii Metal Gear Solid. Jednak jego ostatnim dziełem jest Death Stranding na PlayStation 4, które w przyszłym miesiącu trafi również na PC-ty. Gra zebrała bardzo dobre recenzje zarówno dziennikarzy, jak i samych graczy. Ale co dalej? Nad jaką kolejną grą będzie pracował Hideo Kojima? Sugestią pochwalił się sam Japończyk. Czyżby rozpoczęły się prace nad Death Stranding 2?

Hideo Kojima pracuje nad Death Stranding 2?

Na swoim Twitterze Hideo Kojima opublikował dwa zdjęcia, przy których pochwalił się, że rozpoczął już prace koncepcyjne nad nową grą. Przy projekcie współpracuje z zaufanym dyrektorem artystycznym Yoji Shinkawą. Z tweetów dowiadujemy się, że mężczyźni komunikują się przede wszystkim SMS-owo. Pomimo tego dyskutują nad bohaterami, ich historiami, samym światem, kolorystyką i charakterem gry, a także luźnymi pomysłami i ideami. Przy okazji Kojima pochwalił się, że w trakcie tych prac słucha utworu „Kitaro” zespołu Oasis.

Jednak fani zwrócili uwagę na opublikowane przez Kojimę zdjęcia. Widać na nich wiele elementów, które sugerują, że prace dotyczą Death Stranding 2. Na fotografiach widać między innymi model płodu, tak charakterystyczny dla pierwszej odsłony gry. Nie sposób nie zauważyć też modelu jakiegoś rodzaju maszyny z napisem „Bridges”. Dokładnie tak samo nazywała się organizacja znana z Death Stranding.

Rozpoczęcie prac nad Death Stranding 2 ma sporo sensu. To już znana wśród graczy marka, więc zainteresowanie kontynuacją powinno być duże. Za chwilę zadebiutują też konsole nowej generacji, więc druga część mogłaby wprowadzić sporo nowości do uniwersum, między innymi za sprawą większych możliwości PlayStation 5. Poza tym Kojima ma już gotowy świat i niektórych bohaterów, których mógłby wykorzystać w kolejnej grze. Zresztą sam zapowiadał, że jest zainteresowany sequelem.

Oczywiście nie są to informacje oficjalne. Kojima również dobrze może sobie z nami pogrywać i celowo sugerować, że chodzi o Death Stranding 2, a tak naprawdę pracować nad czymś zupełnie innym.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię