Strona głównaGryAktualnościHitman 3: wersja PC nie pozwoli przenieść starych save'ów

Hitman 3: wersja PC nie pozwoli przenieść starych save’ów

IO Interactive ujawniło szczegóły, które zainteresują tych, którzy planują zakup gry Hitman 3. Dotyczą one m.in. przenoszenia postępu.

Jeśli jesteście posiadaczami poprzednich wersji gry na Steam, zdecydowanie powinniście przeczytać poniższe informacje. Okazuje się bowiem, że w Hitman 3 pojawiły się nowe obostrzenia, które dotyczą przenoszenia postępu pomiędzy pecetowymi (steamowymi) wersjami.

Hitman

W skrócie, część postępu, taka jak XP, poziomy lokacji, odblokowane miejsca, postęp wyzwań, Cele – można przenieść do Hitmana 3 używając konta IO Interactive w przeglądarce internetowej. Będzie to zabieg jednorazowy i zależny od platformy. Postęp w tych elementach da się przenieść tylko pomiędzy sprzętami jednego typu (PC na PC, Xbox na Xbox, PS na PS, itp.). Jednak – nie dotyczy to plików z save’ami- tych do Hitmana 3 po prostu nie przeniesiecie.

Zobacz: Hitman 3 w pełnym VR

Trudno będzie też przenieść poziomy z Hitmana 1 i 2 do 3. Na PS i Xboxie trzeba będzie pobrać specjalne pliki, nazwane Access Pack (na szczęście będą darmowe), dopiero wtedy gra umożliwi Wam grę w znanej już lokacji. Na PC sprawa będzie bardziej skomplikowana – z racji przeniesienia dystrybucji ze Steam na Epic Store trudno będzie zweryfikować czy posiadacie już grę, nie będzie więc możliwości odblokowania już dostępnych poziomów. Aby zagrać w lokacji z Hitmana 1 na 3, trzeba posiadać wersję Hitmana 1 dla Epic Store, albo zdobyć Access Pass edycji Game of the Year póki jest darmowy. W przypadku Hitmana 2 access pass nie jest dostępny za darmo, ale przez pierwszych 14 dni po premierze H3 będzie na niego rabat 80%. 

W obu ostatnich przypadkach Access Passy nie są jeszcze widoczne w sklepie Epic, nie wiadomo więc jaka jest ich standardowa cena. Wszystkie te komplikacje IO tłumaczy czynnikami, na które nie mieli wpływu. 

Szkoda, że informacja o problemach z przenoszeniem postępów między grami pojawia się tak późno. Gdyby była znana wcześniej, gracze mogliby się lepiej do niej przygotować i, na przykład, nie kupiliby Hitmana 1 i 2 na wyprzedażach Steam. A może… właśnie o to chodziło?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię