Strona głównaGryAktualnościEpic Games pozywa Apple i Google w Wielkiej Brytanii za usunięcie Fortnite

Epic Games pozywa Apple i Google w Wielkiej Brytanii za usunięcie Fortnite

Po sporze sądowym dotyczącym usunięcia ze sklepów Google i Apple gry Fortnite, który dobył się w USA przyszedł czas na kolejny pozew. Tym razem Epic wytoczyło sprawę obu gigantom w sądzie w Wielkiej Brytanii.

W sierpniu 2020 roku, Epic Games dodało własny mechanizm płatności do mobilnej wersji Fortnite. Dzięki temu gracze mogli kupować elementy kosmetyczne po cenie niższej niż na Play i App Store. Wszystko dzięki ominięciu prowizji jaki naliczane były przez obie platformy. To nie spodobało się właścicielom platform i było powodem usunięcia Fortnite i zablokowania kont deweloperskich Epic.

Deweloper złamał warunki licencji obu platform, jednak to nie powstrzymało go przed założeniem pozwu w sądzie w USA i Australii. Teraz twórcy Fortnite podobny wniosek złożyli w sądzie w Wielkiej Brytanii. Jak podaje BBC Epic przesłał dokumenty do Sądu Apelacyjnego ds. Konkurencji w Wielkiej Brytanii. Zarzuty sugerują monopolistyczne nadużycie władzy przez Apple i Google, które koncentrują się ograniczeniu konkurencji w sklepach z aplikacjami.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – mod wprowadza model jazdy zbliżony do Forzy

Epic zarzuca także obu gigantom, pobieranie nieuczciwych opłat wynoszących 30% wartości zakupu. Co więcej, deweloper podkreśla, że chodzi jednak o coś więcej niż tylko własne zysk. Epic chce żeby Apple i Google pozwalały na wprowadzanie własnych systemów pobierania płatności.

Jak dotąd obie firmy twierdzą, że są otwarte na współprace i przywrócenie Fortnite, jednocześnie zaprzeczają stosowanie jakichkolwiek praktyk monopolistycznych.

Czekamy na rozwój wydarzeń.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię