Strona głównaWiadomościXiaomi na czarnej liście inwestycyjnej USA

Xiaomi na czarnej liście inwestycyjnej USA

Pomimo tego, że do końca kadencji Donalda Trumpa to jego ekipa zdążyła jeszcze nieźle namieszać. Xiaomi zostało wciągnięte na czarną listę inwestycyjną. A co to oznacza w praktyce, dowiecie się poniżej.

Jakiś czas temu Donald Trump poszedł na wojnę blokując firmie Huawei możliwość robienia interesów w USA. Teraz na czarnej liście inwestycyjnej znalazło się Xiaomi. W skrócie oznacza to, że amerykańscy inwestorzy nie mogą inwestować w żadną działalność chińskiej firmy. Powodem jest domniemana zależność spółki od chińskiej armii.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – mod wprowadza model jazdy zbliżony do Forzy

Na razie oskarżenia nie są poparte żadnymi twardymi dowodami. Administracja Trumpa nałożyła na Xiaomi zakaz inwestowania w amerykańskie przedsiębiorstwa. Firmy z USA, które są udziałowcami chińskiego producenta muszą wycofać swoje środki do 11 listopada tego roku. W tej sytuacji Xiaomi zostanie pozbawione dopływu finansów, które może wykorzystać na dalszą rozbudowę. Co więcej, Trump może pójść dalej i wciągnąć Xiaomi na czarną listę Departamentu Handlu. To zablokowałoby możliwość jakiejkolwiek współpracy z firmami z USA.

Xiaomi wydało już oświadczenie, w którym zapewnia, że nie ma związku z chińską armią i nie jest przez nią kontrolowana.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię