Strona główna Wiadomości Xiaomi na czarnej liście inwestycyjnej USA

Xiaomi na czarnej liście inwestycyjnej USA

- Reklama -

Pomimo tego, że do końca kadencji Donalda Trumpa to jego ekipa zdążyła jeszcze nieźle namieszać. Xiaomi zostało wciągnięte na czarną listę inwestycyjną. A co to oznacza w praktyce, dowiecie się poniżej.

Jakiś czas temu Donald Trump poszedł na wojnę blokując firmie Huawei możliwość robienia interesów w USA. Teraz na czarnej liście inwestycyjnej znalazło się Xiaomi. W skrócie oznacza to, że amerykańscy inwestorzy nie mogą inwestować w żadną działalność chińskiej firmy. Powodem jest domniemana zależność spółki od chińskiej armii.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – mod wprowadza model jazdy zbliżony do Forzy

Na razie oskarżenia nie są poparte żadnymi twardymi dowodami. Administracja Trumpa nałożyła na Xiaomi zakaz inwestowania w amerykańskie przedsiębiorstwa. Firmy z USA, które są udziałowcami chińskiego producenta muszą wycofać swoje środki do 11 listopada tego roku. W tej sytuacji Xiaomi zostanie pozbawione dopływu finansów, które może wykorzystać na dalszą rozbudowę. Co więcej, Trump może pójść dalej i wciągnąć Xiaomi na czarną listę Departamentu Handlu. To zablokowałoby możliwość jakiejkolwiek współpracy z firmami z USA.

Xiaomi wydało już oświadczenie, w którym zapewnia, że nie ma związku z chińską armią i nie jest przez nią kontrolowana.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE