Strona głównaGryAktualnościHogwarts Legacy – problemy z wydajnością w wersji PC

Hogwarts Legacy – problemy z wydajnością w wersji PC

Wygląda na to, że Hogwarts Legacy ma problemy wieku dziecięcego. Według recenzji pecetowa wersja gry cierpi na liczne glicze oraz częste spadki wydajności.

Gracze, którzy zakupili Hogwarts Legacy w wersji Deluxe otrzymali już możliwość grania. Tytuł osadzony w uniwersum Harry’ego Pottera cieszy się bardzo dużą popularności i zbiera dobre oceny od krytyków. Niestety podobnie jak wiele gier przed nią także i tak cierpi z powodu wydajności oraz licznych usterek technicznych.

W serwisie Metacritic, problemy potwierdzają graczem, co również widać w ogólnej ocenie gry. Wersja PC zdobyła 82/100 natomiast wersja PS5 zgarnęła 85 a na Xbox Series 89 punktów.

Gracze skarżą się na migotanie tekstur, co dotyczy głównie drzew oraz innych postaci. Również występują problemy z oświetleniem oraz doczytywanie tekstur. Do tego dochodzą glicze graficzne oraz duże spadki wydajności, co mocno utrudnia walkę. Na pocieszenie należy dodać, że nawet krytycy podkreślają, że produkcja nie jest niegrywalna. Teraz pozostaje czekać na kolejne aktualizacje, które powinny ten problem rozwiązać.

Oficjalna premiera Hogwarts Legacy zaplanowana jest na 10 lutego na PC, PS5, Xbox Series. Wersja na PS4 i Xbox One dopiero 4 kwietnia, wersja na Nintendo Switch – 25 lipca.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię