Advertisement
Strona głównaGryAktualnościHorizon Zero Dawn trafi wkrótce na PC?

Horizon Zero Dawn trafi wkrótce na PC?

Prawdopodobnie największą zaletą konsoli PlayStation 4 są jej gry na wyłączność. Różne są gusta, ale chyba większość się zgodzi, że były one lepsze niż na Xbox One. Jedną z wyróżniających się produkcji było Horizon Zero Dawn, które teraz może trafić również na PC.

Do tej pory gry na wyłączność z PlayStation nie trafiały na komputery osobiste ani żadne inne platformy. Ktoś może powiedzieć, że zmieniło się to za sprawą Detroit: Become Human i innych gier Quantic Dream, ale to nie do końca prawda. Przecież nie jest to studio należące do Sony. Tymczasem w przypadku Horizon Zero Dawn mówimy o Guerilla Games, które jest ściśle powiązane z Japończykami. Dlatego informacja tym bardziej zaskakuje.

Zobacz: The Outlast Trials: trwają prace nad kolejną częścią gry. Będzie straszniejsza i z trybem co-op

Jednak Anton Logwinow twierdzi, że na początku 2020 roku Horizon Zero Dawn trafi na PC-ty. Czy można mu wierzyć? Z jednej strony to on poinformował jako pierwszy o komputerowej wersji Death Stranding. Z drugiej strony nie była to chyba jakaś wielka tajemnica. Od początku mówiło się, że gra Hideo Kojimy trafi na blaszaki. Takie informacje pojawiały się nawet w pierwszych komunikatach Sony. Dopiero po czasie to się zmieniło, aby ostatecznie powrócić do stanu pierwotnego (Death Stranding na PC zostało niedawno potwierdzone).

Zobacz: Drug Dealer Simulator – raper Małolat konsultantem przy tworzeniu gry

Dodatkowym argumentem przemawiającym za grą Guerilla Games na PC-tach jest fakt, że zarówno Horizon Zero Dawn, jak i Death Stranding korzystają z silnika Decima, więc port nie powinien być szczególnie skomplikowany. Jednak póki co Horizon Zero Dawn na PC trzeba traktować jako plotkę i nic więcej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCLab
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię