Strona głównaGryAktualnościHorizon Zero Dawn – nie działa dobrze na mocnych PC?

Horizon Zero Dawn – nie działa dobrze na mocnych PC?

Horizon Zero Dawn to jeden z ekskluzywnych tytułów PS4, który zagościł również na PC. Wygląda jednak na to, że optymalizacja gry może pozostawiać dużo do życzenia i nawet na mocnym sprzęcie mieć problemy z wydajnością.

Jeden z redaktorów serwisu Kotaku podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat pecetowej wersji Horizon Zero Dawn. Okazało się, że pomimo uruchomienia gry na komputerze z procesorem i7-9700 oraz kartą RTX 2070 gra działała w 20-30 klatkach na sekundę. Momentami zaliczając nawet kompletne zamrożenia. Co ciekawe, sugerowane wymagania gry to procesor i7-4770K i GTX 1060 6GB.

Zobacz: DrDisrespect na pierwszą transmisję po banie ściągnął pół miliona widzów

Niestety nie jest to jednostkowy przypadek. Użytkownicy Reddit również mają podobne problemy z grą. Podobne problemy miała ekipa Digital Foundry. Wygląda to dość słabo biorąc pod uwagę, że Horizon Zero Dawn ma już 3 lata i jest grą z PS4, na którym działa dobrze. Sugeruje się, ze problem związany jest z błędami w kodzie, powodującymi zapychanie pamięci operacyjnej podczas uruchomienia gry.

Zobacz: PlayStation 5 – według analityków sprzeda się dwukrotnie lepiej niż XSX

Sytuacja ta nie dotyczy jednak każdej konfiguracji i każdego uruchomienia gry. Pozostaje mieć nadzieję, że problem zostanie szybko naprawiany. Strona gry na Steam sugeruje, że deweloper zdaje sobie sprawę z problemu i obecnie bada jego przyczynę, a jego rozwiązanie jest teraz priorytetem. Pozostaje zatem czekać.

Premiera PC Horizon Zero Dawn miała miejsce 7 sierpnia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcekotaku
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię