Strona głównaKonsolePlayStation 5 - według analityków sprzeda się dwukrotnie lepiej niż XSX

PlayStation 5 – według analityków sprzeda się dwukrotnie lepiej niż XSX

Firma analityczna DFC Intelligence przewiduje, że PlayStation 5 będzie 3. konsolą Sony, która uzyska wynik 100 milionów sprzedanych urządzeń.

Sony i Microsoft przygotowują się do premier swoich next-genowych konsol. Dojdzie do tego już za kilka miesięcy i obie firmy liczą na sukces swojego nowego sprzętu. Według raportu, przygotowanego przez DFC Intelligence, Sony wypadnie w tym pojedynku dużo lepiej, przynajmniej z punktu widzenia sprzedaży.

Sony PlayStation 5

Według DFC Intelligence, Sony z PlayStation 5 przebije wynik 100 milionów urządzeń przed końcem roku 2024 i będzie to ich trzecia konsola z takim wynikiem. Analitycy przewidują także, że konsola Sony sprzeda się dwukrotnie lepiej niż Xbox Series X. Raport wspomina również, że japońska korporacja podbije Europę i Japonię, oraz inne nie-anglojęzyczne rynki.

Zobacz: PlayStation 5 – ostatni przeciek ceny został zdementowany

Z drugiej jednak strony DFC zwraca uwagę, że to Microsoft odniesie sukces w bardziej długoterminowej perspektywie i to mimo gorszych wyników sprzedażowych. Wszystko dzięki specyficznemu podejściu do następnej generacji – a to za sprawą Xbox Game Pass. Usługa jest oczkiem w głowie nowego ekosystemu Microsoftu, więc nie da się mierzyć jedynie sprzedaży hardware, jeśli chcemy obiektywnie oceniać sukces jednej czy drugiej firmy.

Oczywiście wiele ważnych informacji wciąż pozostaje nieznanych – jedną z nich jest na przykład cena.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię