Advertisement
Strona głównaWiadomościAtari tworzy sieć hoteli w Stanach Zjednoczonych

Atari tworzy sieć hoteli w Stanach Zjednoczonych

Atari już od dawna nie jest otoczone aurą kultu, z którą było kojarzone kilkanaście lat temu. Niegdyś potężna marka, w połowie lat 80 przeżyła potężny kryzys, z którego nigdy się już nie podniosła. Mimo wszystko jej obecni właściciele nie ustają w staraniach by uczynić ją na powrót rozpoznawalną.

Jeszcze całkiem niedawno firma miała ambitne plany stworzenia swojej mini-retro-konsolki, jednak i ten plan powiódł się co najwyżej średnio. Próbują więc podbić całkiem inny rynek, bazując jedynie na kultowym logo i nazwie.

Zobacz: Promocja na retro konsole w Lidlu

Atari podpisało umowę, na bazie której w Stanach Zjednoczonych powstanie… osiem hoteli, sygnowanych tą marką. Pierwszą lokalizacją będzie Phoenix, potem hotele pojawią się w Austin, Chicago, Denver, Las Vegas, San Francisco, San Jose i Seattle. Oczywiście na samym “brandzie” się nie skończy. Każdy hotel będzie wyposażony w “pokoje gamingowe” dla gości, oraz “studia esportowe” jako miejsca treningowe dla profesjonalistów. Oprócz tego w każdym hotelu pojawią się standardowe (przynajmniej dla USA) punkty takich miejsc – restauracje, bary, piekarnie i kina.

Zobacz: E.T. powrócił na Ziemię i znowu dzwoni do domu

Przy budowie hoteli Atari nie będzie miało zbyt wiele do powiedzenia, za to oczywiście do firmy trafi 5 procent z zysków. Oprócz tego firma już otrzymała 600 tysięcy dolarów za prawo do wykorzystania marki. 

To nie pierwsza oryginalna próba Atari by wrócić do świadomości klientów. Pierwszą było pojawienie się w filmie Blade Runner 2049, miejmy więc nadzieję, że ta oryginalna strategia znowu przyniesie im korzyści. Tym bardziej, że jeśli pierwsze osiem hoteli się sprawdzi, pojawią się kolejne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię