Advertisement
Strona głównaKonsoleTańszy Xbox Series S mocniejszy niż myśleliśmy? Wyciekły prawdopodobne testy

Tańszy Xbox Series S mocniejszy niż myśleliśmy? Wyciekły prawdopodobne testy

Od dawna spekuluje się, że Microsoft szykuje dwie wersje konsoli Xbox nowej generacji. Mocniejszy wariant to Xbox Series X o kodowej nazwie Anaconda. Słabszy to prawdopodobnie Xbox Series S, czyli Lockhart. Jednak tańsza wersja wcale nie musi być taka słaba. Właśnie wyciekły testy ciekawego układu.

Użytkownik Twittera o pseudonimie _rogame odkrył ciekawy układ AMD APU z 8-rdzeniowym procesorem o taktowaniu 4,0 GHz oraz 16 GB pamięci, współdzielonymi na RAM (12 GB) oraz VRAM (4 GB). Niestety, nie znamy specyfikacji samego GPU, ale już powyższe informacje sugerują, że jest to chipset, który może trafić do konsoli Xbox Series S (o ile tak właśnie będzie się nazywać).

Zobacz: Xbox Series X z szybkim, ale jednak budżetowym dyskiem SSD PCIe 4.0

Co więcej, udało się odnaleźć układ w bazie programu 3DMark, gdzie przeprowadzono test Time Spy. Zanim przejdziemy do wyników warto przypomnieć, że według pierwotnych pogłosek Xbox Series S miał celować w wydajność rzędu 4 TFLOP, czyli 3 razy mniejszą niż Xbox Series X. Wygląda na to, że będzie jednak sporo mocniejszy. Z testu Time Spy wynika, że APU osiąga około 7,1 TFLOP. To poziom zbliżony między innymi do Radeona RX 5600 XT czy też GTX-a 1660 Super. Nie jest to może szczególnie imponujący wynik, ale i tak sporo lepszy niż się spodziewaliśmy jeszcze kilka miesięcy temu.

Zobacz: Xbox Series X – wyciekło zdjęcie tylnego panelu z portami

Musicie też pamiętać, że jeśli rzeczywiście jest to układ z Xbox Series S, to prawdopodobnie mówimy o konsoli, która ma pozwolić na granie przede wszystkim w rozdzielczości Full HD. To mocniejszy wariant Xboxa będzie przystosowany do 4K Ultra HD. W takiej sytuacji wynik zbliżony do Radeona RX 5600 XT jest w pełni wystarczający.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię