Strona głównaGryAktualnościHowl - kontrowersyjny skin CS:GO z kolejnym rekordem ceny

Howl – kontrowersyjny skin CS:GO z kolejnym rekordem ceny

Howl, kultowy skin do CS:GO, znowu bije rekordy cenowe. Za jeden z egzemplarzy skórki chiński kolekcjoner zapłacił astronomiczną kwotę.

Howl powinien być znany fanom Counter-Strike: Global Offensive nie tylko ze swoich rekordowych cen. Jest to jedyny skin w grze o klasie rzadkości “tajna”, a to ze względu na skandal, który swego czasu towarzyszył jej pojawieniu się w grze. Skin miał rzekomo być autorstwa dwóch grafików – Auzzii i SiC’a i oryginalnie nazywał się Howling Dawn. Został wybrany przez Valve z wielu zgłoszeń i trafił do gry, a autorzy otrzymali za niego nagrody pieniężne. Auzzii opisał wtedy, że motywem przewodnim skina jest jego pies, choć został uchwycony jako płonący wilk. 

Howl

Dość szybko jednak na jaw wyszło, że “artyści” dopuścili się plagiatu pracy jednego z twórców z serwisu DevianArt – CanisAlbus. Podjął on nawet kroki prawne, by to sąd uznał, że praca jest plagiatem, a skin został usunięty z CS:GO. Nie do końca się to jednak udało – owszem, skin zniknął ze skrzynek, w których był do tej pory dostępny, a Valve zmieniło nieco jego design, ale przedmioty, które już “poszły w świat”, nadal są dostępne. Tym samym Howl stał się jedynym skinem w grze o jakości “tajna”, niedostępnym w skrzynkach, ani żaden inny sposób niż jedynie odkupienie go od poprzedniego posiadacza. Wraz z Howlem, z marketu CS:GO zostały też usunięte inne prace duetu Auzzii i SiC, ale nie osiągnęły one takiego “kultu” jak ognisty wilk.

Zobacz: Ile kosztują skiny CS:GO, których używa Neymar?

Teraz jeden z takich skinów, dodatkowo oklejony 4 naklejkami nieistniejącej już drużyny iBuyPower (która, notabene, też ma czarne karty w swojej historii – ustawianie spotkań), został kupiony przez chińskiego kolekcjonera za rekordową dla tej skórki kwotę ponad 122 tysięcy dolarów. To już kolejny rekord za Howla – wcześniej można go było kupić za około 100 tysięcy $.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię