HP przejmuje HyperX

HP wykupiło HyperX, znanego producenta słuchawek gamingowych, klawiatur oraz innych urządzeń peryferyjnych. Transakcja została sfinalizowana dzisiaj i opiewała na 425 milionów dolarów.

HyperX to dział firmy Kingston Technology zajmujący się produkcją sprzętu gamingowego. HP za 425 milionów  dolarów wykupiło tylko dział HyperX a nie całego Kingstona. Oznacza to, że firma nadal będzie wytarzać urządzenia peryferyjne DRAM, flash i SSD.

Zobacz: Xbox – nowy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy

Przedstawiciel HP powiedział, że HyperX wzmocni portfolio produktów gamingowych, na które wzrosło zapotrzebowanie w ostatnich latach. Frima w ten sposób chce złamać monopol bardziej znanych marek jak Corsair, Logitech i Razer. Obecnie HP ma swoją linię gamingowych słuchawek, monitorów i innego sprzętu marki Omen. Dyrektor generalny HP, Enrique Lores oświadczył:

Widzimy znaczne możliwości na dużym i rozwijającym się nadal rynku urządzeń peryferyjnych. A dodanie HyperX do naszego portfolio będzie źródłem nowych innowacji i wzrostu naszej firmy.

Aplikacja Ngenuity obsługująca sprzęt HyperX będzie nadal działać i nie zostanie przeniesiona do aplikacji Omen Control Center obsługującej sprzęt HP.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię