Strona głównaEsportPGL Major Kraków – pary 4. dnia turnieju. Virtus.pro wciąż walczy o...

PGL Major Kraków – pary 4. dnia turnieju. Virtus.pro wciąż walczy o awans

Za nami już 3 dni rywalizacji na krakowskim Majorze. Dwie drużyny już zapewniły sobie udział w fazie pucharowej, a dwie kolejne mogą wracać do domu. Na szczęście w tej drugiej grupie nie ma Virtus.pro, którzy wciąż potrzebują jednej wygranej, aby trafić do czołowej ósemki. Z kim zmierzą się dzisiaj?

PGL Major Kraków 2017 już teraz można nazwać turniejem pełnym sensacji. Pierwszą bez wątpienia jest odpadnięcie FaZe Clan, uważanego za faworyta do wygrania całych zawodów. Europejska drużyna sklasyfikowana jest na 2. miejscu rankingu HLTV i w ostatnich miesiącach zawodnicy byli w rewelacyjnej formie. Tymczasem w Krakowie przegrali wszystkie trzy mecze i już mogą wracać do domu.

Druga sensacja to awans BIG. Niemcy do tej pory byli uznawani za solidną, europejską ekipę, ale nic więcej. Na Majora awansowali po raz pierwszy, chociaż aż 4 graczy miało okazję występować na turnieju tej rangi już wcześniej. Jednak niewiele osób spodziewało się, że zaprezentują się oni aż tak dobrze. W pierwszym meczu sensacyjnie pokonali FaZe Clan. Następnie ich łupem padła amerykańska drużyna Cloud9. W ostatnim meczu grupowym pokonali najlepszą drużynę świata – SK Gaming. To oznacza, że pokonali 3 drużyny z TOP5 światowego rankingu. Co ciekawe, dokonali tego tylko na jednej mapie – Inferno.

Dzisiaj rozgrywki grupowe zostaną zakończone. Drużyny walczą jeszcze o 6 miejsc w fazie pucharowej. Awans do tej pory wywalczyły drużyny Gambit oraz BIG. Z turniejem pożegnały się już Vega Squadron i FaZe Clan.

Mecze drużyn z bilansem 1:2 (przegrany odpada z turnieju):

  • (10:00) Mousesports – Cloud9
  • (11:30) PENTA Sports – FlipSid3
  • (13:00) Natus Vincere – Fnatic

Mecze drużyn z bilansem 2:1 (wygrany awansuje do fazy pucharowej):

  • (14:30) G2 Esports – Astralis
  • (16:00) North – Virtus.pro
  • (17:30) SK Gaming – Immortals

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię