Strona głównaWiadomościiChill GeForce GTX 1080 11 Gbps X4 - gdy 3 wiatraki to...

iChill GeForce GTX 1080 11 Gbps X4 – gdy 3 wiatraki to za mało, by poskromić bestię

Firma Inno3D zamierza ukroić dla siebie kawałek tortu, na którym zamiast wisienki spoczywa GTX 1080. Ich przepisem na pyszny sukces jest sprawniejszy układ chłodzenia i większa wydajność pamięci karty.

Potwory żyją nie tylko w wyobraźni graczy, ale również w halach producentów sprzętu komputerowego. Jedną z takich bestii jest udoskonalona wersja karty graficznej iChill GeForce GTX 1080 11 Gbps X4, która już powoli zadomawia się na wolnym rynku, kusząc wydajnością i strasząc swoją przerażającą ceną 3800 zł.

Jak na 1080-tkę przystało, może poszczycić się wysokim taktowaniem, które w standardzie wynosi 1759 MHz, natomiast gdy rozgrzeje się w trybie Boost jej licznik rdzenia przyspiesza do 1898 MHz. Konkurencja zazdrości jej nie tylko wymaksowanego taktowania. Ich zawiść do grubego gamingu ma o wiele głębsze dno, a właściwie rzecz ujmując chodzi o jej wydajność pamięci VRAM GDDR5X.

Zamiast zwykłych kości o efektywnej pracy 10 Gbps, Inno3D zastosowała nowiutkie moduły o 11 Gbps. Kiedy na pokładzie jest więc 8 GB pamięci i to w lepszym wydaniu, gierki można traktować niemal przedmiotowo, uruchamiając wszystko na ultra set-ach.

Oczywiście, granie bez kompleksów ma swoją cenę (czyt. wyższą temperaturę pracy), ale w przypadku tego modelu problem rozwiązano nowoczesnym chłodzeniem. Nad kartą górują trzy wiatraki 92 mm i asystuje im czwarty mniejszy 50 mm zamontowany na krawędzi laminatu. Docelowo ma obniżać temperaturę w najbardziej zgrzanym miejscu radiatora, choć również pozytywnie wpływa na temperaturę wszystkich sekcji karty, a w tym GPU, VRAM i zasilania.

Łatwo można poznać, kiedy karta graficzna wpada w najcięższy tryb pracy, a tu ma to być jeszcze łatwiejsze. Wbudowane w jej konstrukcję podświetlenie LED informuje kilkoma kolorami światła o obciążeniu, nadto stanowi dodatkowe efekty wizualne harmonizujące moc z wydajnością.

Podoba Wam się karcioch Inno3D?

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię