Strona głównaEsportCounter-StrikeIEM Katowice powraca! Pierwszy raz jako turniej rangi Masters

IEM Katowice powraca! Pierwszy raz jako turniej rangi Masters

Przez chwilę fani CS-a obawiali się o przyszłość IEM Katowice. Pojawiały się głosy o zbyt małej hali i przenosinach do innego miasta. Wszystkie spekulacje ucięła informacja o ESL Pro Tour, a teraz pojawiają się nowe doniesienia o przyszłorocznym, polskim IEM.

IEM Katowice 2020 to pierwsza w historii impreza z rangą Masters, a więc jedno z dwóch najważniejszych wydarzeń ESL Pro Tour. W 2013 roku od katowickiego Spodka zaczęła się era wielkich, halowych, esportowych eventów. Teraz, również w Katowicach, ESL od Spodka chce zacząć pisanie nowej, esportowej historii. To kolejne potwierdzenie opinii, że Katowice to jedna z niewielu światowych stolic esportu, gdzie zarówno fani i jak i emocje są wyjątkowe.

W turnieju w Katowicach udział weźmie 16 zespołów, a pula nagród wyniesie 500 tysięcy dolarów. Emocje rozpoczną się 25 lutego, od fazy grupowej – bez udziału publiczności. Faza pucharowa, rozgrywana w katowickim Spodku, potrwa od 28 lutego do 1 marca – 3 dni, bo 2020 jest rokiem przestępnym.

Po raz kolejny przy okazji IEM Katowice pojawią się targi IEM Expo. A dla fanów staroszkolnych strzelanek i esportu w wydaniu historycznym – również rewelacyjna wiadomość: do MCK zawita Quake Champions z turniejem Quake Pro League Stage 2. Wystąpi w nim aż 24 uczestników.

Bilety na IEM Katowice będzie można kupić w październiku, a niedługo powinniśmy poznać kolejne szczegóły katowickiej imprezy. A na koniec – filmowa zapowiedź emocji, jakie czekają na fanów esportu w Spodku:

Zapowiedź IEM Katowice 2020:

Obecność obowiązkowa?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię