Strona głównaEsportIEM Katowice: Wojewoda Śląski zakazał wstępu publiczności na najważniejsze wydarzenie roku

IEM Katowice: Wojewoda Śląski zakazał wstępu publiczności na najważniejsze wydarzenie roku

Przez większość dzisiejszego dnia kibiców esportu elektryzowały doniesienia na temat ewentualnego odwołania finałów Intel Extreme Masters. Niestety, sprawdził się najgorszy możliwy scenariusz.

W trakcie jednego z posiedzeń senatu, senator Marek Plura nagle, na dzień przed imprezą zainteresował się potencjalnym zagrożeniem jakie niesie ona w kontekście epidemii koronawirusa. Temat podjął także wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. Podobno doszło nawet do specjalnego spotkania przedstawicieli ESL, naczelnego lekarza epidemiologii kraju oraz wojewody śląskiego, od którego zależała ostateczna decyzja w sprawie wydarzenia.

Zobacz: Mecze południowo-koreańskiej Overwatch League przełożone z powodu koronawirusa

Po południu zaczęły się pojawiać optymistyczne informacje – zarówno Adrian Kostrzębski jak i Michał Blicharz z ESL zapewniali, że w sprawie losów imprezy nic się nie zmieniło, zostaną podjęte specjalne środki bezpieczeństwa, jak badania osób stojących w kolejce, ale sama impreza ani uczestnictwo publiczności nie jest zagrożone.

Niedługo potem gruchnęła jednak wieść, że wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek, zakazał udziału publiczności w wydarzeniu.

Na chwile obecną nie są znane żadne dodatkowe szczegóły – czy to oznacza, że nadal będzie można wejść do strefy Expo, a mecze w Spodku będą się odbywały przy pustych trybunach? Czy na teren IEM Katowice nikt nie będzie mógł wejść? Jak tylko pojawią się dodatkowe szczegóły, zaktualizujemy artykuł. 

Co sądzicie o sytuacji?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię