test
Strona głównaEsportIEM Summer 2021 – zapowiedź!

IEM Summer 2021 – zapowiedź!

Wielkimi krokami zbliża się IEM Summer 2021! Zapraszamy na zapowiedź tego turnieju, a także wirtualną „podróż” po ofercie zakładów bukmacherskich. Kto jest faworytem całej imprezy? Kto może zaskoczyć analityków? O tym przeczytasz w dzisiejszym tekście!

IEM Summer 2021

3 czerwca 2021 roku rozpocznie się IEM Summer. Impreza jest jednym z mistrzostw Intel Extreme Masters, gdzie pula nagród wynosi około 250 000 tysięcy dolarów. Więc jest, o co walczyć! Do wygrania oprócz nagród finansowych są również punkty ESL Pro Tour i BLAST Premier. W turnieju bierze udział 16 drużyn z całego świata. Aż 11 otrzymało bezpośrednio zaproszenie od organizatora, 3 ekipy musiały przejść przez zamknięte eliminacje, a dwie trafiły do zwycięzców DH Open March NA 21 marca i DH Open March SA 21.

Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy i będą rywalizować w formacie GSL w ponad 3 spotkaniach. Najlepsze trzy ekipy wyjdą do fazy play-off. Ważną informacją dla typerów powinien być tutaj fakt, że zwycięzcy grup mają automatyczny awans do półfinału, a zespoły z miejsca 2 i 3 – rozpoczynają swoją drogę od ćwierćfinału. Pierwsze dwie rundy play-off odbywają się w formacie BEST of 3, czyli w trzech starciach zostanie wyłoniony zwycięzca, natomiast spotkanie finałowe – BEST of 5. Mówiąc krótko – jedna drużyna będzie musiała wygrać trzy spotkania.

Na kogo przed rozpoczęciem turnieju wskazują zakłady bukmacherskie w roli faworyta? O tym w kolejnym akapicie!

Kto największym faworytem?

Wśród faworytów do wygranej w całym turnieju wymienia się kilka drużyn, jednak najwięcej głosów ekspertów, a także analityków zakładów bukmacherskich kieruj się w stronę drużyny: Gambit, która jest na pierwszym miejscu w uznanym rankingu HLTV (nieprzerwanie od siedmiu tygodni). Widać, że są w bardzo dobrej formie, dlatego też takie przewidywania nie mogą nikogo dziwić.

Szybki rzut oka na statystyki i widać, że mają ponad 80% zwycięstw w ostatnich 3 miesiącach, a także wygrali ogólnie 7/10 poprzednich pojedynków. Jeśli podtrzymają taką dyspozycję na turnieju finałowym, to nie powinni mieć sobie równych.

Pod kątem typowania ciekawie rozkładają się również statystyki dotyczące najlepszej i najgorszej mapy dla tego zespołu. 82% wygranych notują na Inferno oraz Vertigo, z kolei zaledwie 50% na Dust2. To ważne czynniki, które mogą Ci się przydać przy okazji typowania rywalizacji z udziałem tej drużyny. Może być ciekawie na przykład w zakładach na żywo, jeśli okaże się, że Dust2 jest kolejną mapą rywalizacji. Spore szanse, aby trafić underdoga po wysokim kursie.

Gambit

Wyniki na ostatnich, dużych pięciu turniejach:

  • DreamHack Masters Spring 2021: 2. miejsce
  • BLAST Premier: Spring Showdown 2021: 1-2. miejsce
  • ESL Pro League Season 13: 2. miejsce
  • Pinnacle Cup: 1. miejsce
  • Snow Sweet Snow #2: 5-8. Miejsce

Statystyki z ostatnich turniejów wskazują, że radzili sobie bardzo dobrze, ale nie zawsze wygrywali, mimo łatki faworyta. Gambit z pewnością nie będzie miał łatwej drogi do zwycięstwa na IEM Summer 2021, ale zakłady bukmacherskie wierzą w ich wygraną!

Kto może zaskoczyć?

W polowaniu na wysokie kursy podczas IEM Summer 2021 warto przyjrzeć się bliżej drużynie OG, która plasuje się na 20 miejscu w rankingu HLTV. W ostatnich 3 miesiącach notują 46,7% wygranych, co nie jest najlepszym zwiastunem przed turniejem finałowym, jednak mogą zaskoczyć! 5/10 zwycięstw w ostatnich meczach nie robi wrażenia, jednak IEM rządzą się swoimi prawami.

BLAST Premier: Spring Showdown 2021 pokazał, że mimo niskich notowań potrafili ugrać całkiem niezły wynik. Mapą, na której OG radzi sobie najlepiej jest – Nuke. Tutaj wygrali aż 71% swoich rywalizacji, co również może być istotną wskazówką pod kątem oferty zakładów bukmacherskich, szczególnie tych na żywo.

Jeśli jednak zobaczysz, że rozgrywka z ich udziałem odbywa się na Overpass, to z dużą dozą prawdopodobieństwa możesz stawiać na przeciwników. Statystycznie OG wygrywa zaledwie 1 z 4 meczów na tej mapie, co daje 25% w statystykach.

underdog

Wyniki na ostatnich, dużych pięciu turniejach:

  • Flaspoint Season 3: 13-16. miejsce
  • BLAST Premier: Spring Showdown 2021: 5-8. miejsce
  • ESL Pro League Season 13: 13-16. miejsce
  • Intel Extreme Masters XV – Word Championshp: 13-16. miejsce
  • BLAST Premier: Spring Groups 2021: 10-12. Miejsce

Sprawdź więcej esportowych informacji na naszej stronie! Zajrzyj do zakładki ESPORT, aby nie przegapić najciekawszych newsów ze wszystkich popularnych gier!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię