Strona głównaWiadomościRozrywkaIgrzyska Olimpijskie w Tokio w 8K

Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 8K

Od wielu lat w każdym roku przestępnym odbywają się Letnie Igrzyska Olimpijskie. Tym razem impreza będzie w Japonii, a konkretniej w Tokio. Zgodnie z zapowiedzą lokalnej telewizji, wydarzenie będzie transmitowane w jakości 8K.

Publiczna telewizja NHK w Japonii ogłosiła, ze będzie transmitować część nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Tokio w rozdzielczości 8K. Widzowie będą mogli oglądać zawody w najwyższej jakości. Transmisja w 8K będzie obejmowała zawody w pływaniu, piłce nożnej, judo i lekkiej atletyce. Również w tej rozdzielczości będą transmitowane ceremonie otwarcia oraz zamknięcia.

Zobacz: God of War: Gracz odkrył Easter Egga, który pokazuje relację Baldura i Kratosa

Zgodnie z zapowiedzią telewizyjne helikoptery będą krążyły nad Stadionem Olimpijskim transmitując na żywo otwarcie oraz zamknięcie. Tym samym będzie to pierwsza próba transmisji obrazu na żywo w tak wysokiej rozdzielczości wprost z pokładu helikoptera.

Zobacz: Baldur’s Gate 3 nie ograniczy się do prostych wyborów między dobrem i złem

Co więcej, również Paraolimpiada będzie transmitowana w 8K. Wydarzenie rozpoczyna się w dwa tygodnie po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich. Te z kolei startują 24 lipca i potrwają do 9 sierpnia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię