Strona głównaEsportIHG zalega aż 200 tys. złotych zawodnikom LoL-a i pracownikom

IHG zalega aż 200 tys. złotych zawodnikom LoL-a i pracownikom

Illuminar Gaming zdominowało polską scenę League of Legends. Poza mniejszymi wpadkami Delord i spółka wygrywają wszystko, co jest do wygrania na lokalnej scenie. Pomimo tylu sukcesów organizacja nie jest w stanie znaleźć inwestorów, przez co jest winna graczom i pracownikom aż 200 tys. złotych. 

Problemy zaczęły się w marcu tego roku. Był to pierwszy miesiąc, w którym zawodnikom nie wypłacono pensji. Pomimo wielu zapewnień, gracze i pracownicy sekcji League of Legends aż do tej pory nie otrzymali przelewów na konta. W sumie uzbierała się z tego kwota 200 tys. złotych. 

Czemu drużyna zalega ze spłatami? Bo jej na to nie stać. Potwierdzają to słowa Michała Durczoka, prezesa organizacji Illuminar Gaming: 

– W związku ze zbliżającymi się artykułami, jestem zmuszony wydać oświadczenie. Większość rzeczy opisana w artykułach będzie prawdą. Prawdą jest, że Illuminar Gaming jest winne graczom oraz trenerom LoL-a wypłaty za okres trzech miesięcy. Prawdą jest, że kwoty te miały być uregulowane kilkukrotnie i sam prosiłem graczy o przesunięcie terminów z powodu opóźnień w rozmowach z inwestorami z różnych kręgów biznesowych. Rozmowy te dalej trwają w kraju i zagranicą. Tym bardziej mnie osobiście zabolał fakt nie posłuchania mojej prośby o przełożenie wydania artykułu. Z drugiej strony muszę zrozumieć zasady działania prasy (nawet tej wydawanej w formie elektronicznej). Gracze wierzyli w moje słowa, ja wierzyłem w słowa osób, które zadeklarowały się wykupić akcje Illuminar wycofując się niedługo przed końcem czasu podpisania umowy o sprzedaży akcji.

Kilkukrotnie myślałem nad różnymi rozwiązaniami, między innymi nad ogłoszeniem upadłości spółki i tym podobnych, jednak ostatecznie moją decyzją oraz słowami osób wokół mnie starałem się walczyć jak się tylko dało o Illuminar. O drużynę. O ludzi ją tworzących. O graczy. O Was fanów – bo dzięki Wam to miało sens i było piękne. Jesteśmy w trakcie kilku rozmów inwestorskich po to, żeby uregulować wszelkie zaległości jakie mam wobec graczy dywizji LoL oraz sztabu trenerskiego. Co będzie dalej z Illuminar? Ja nie chcę teraz poddawać i ferować wyroków. W tym momencie jednak to już nie jest zależne tylko ode mnie.

Przepraszam wszystkich, których zawiodłem, którzy wierzyli w Illuminar Gaming. Jest to z jednej strony bardzo osobiste wyznanie, bo społeczność graczy i fanów esportu pokochałem od pierwszego meczu półfinałowego jako Prezes Illuminar. Dziękuję Graczom dywizji LoL – jesteście niesamowici również jako ludzie. Wszystkiego dobrego, dużo uśmiechu. 

Co w tej sytuacji ciekawe, organizacja zalega z wypłatami tylko sekcji League of Legends. Pozostali zawodnicy, np. Counter-Strike’a, otrzymują pieniądze na czas. 

Źródło: Weszło Esport

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię