Steam to bez wątpienia największa platforma z grami. Codziennie powiększa się o kolejne mniejsze i większe produkcje. Ile jest ich w tym momencie? Dużo. Bardzo dużo. Tak dużo, że możecie nie uwierzyć.

Aktualnie na Steamie znajduje się ponad 30 tys. gier. I mowa o samych grach, bez dodatków DLC, oprogramowania i innych elementów, które można znaleźć na Steamie. Chociaż większość z nich pewnie nie jest warta nawet złamanego grosza, to liczba i tak robi wrażenie. Aż 30 tys. gier na jednej tylko platformie!

Zobacz: Steam przestał działać na systemach Windows XP i Vista

Co ciekawe, ponad połowa z tej listy pojawiła się na Steamie w ciągu 2 ostatnich lat. W 2017 roku na platformie Valve dodano około 6,7 tys. nowych produkcji, a w 2018 roku aż 9,3 tys. gier. Daje to w sumie 16 tys. gier. To pokazuje dynamikę wzrostu. Pomimo tego Steam nadal nie ma szans w konkurencji z rynkiem mobilnym. Na samym App Store jest już około 500 tys. gier.

Zobacz: Te gry sprzedawały się najlepiej na Steamie w całym 2018 roku

Liczba 30 tys. gier pojawiła się w amerykańskiej wersji Steama. Jeśli włączycie platformę w naszym kraju, to zobaczycie „jedynie” nieco ponad 27 tys. gier. Najwyraźniej sporo produkcji nie jest dostępnych Nad Wisłą. Ale chyba nie jest to wielki powód do zmartwień.

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię