Strona głównaGryAktualnościSteam przestał działać na systemach Windows XP i Vista

Steam przestał działać na systemach Windows XP i Vista

Od wtorku 1 stycznia 2019 roku Steam przestał działać na starszych wersjach systemu Windows. Dotyczy to wydań znanych jako XP oraz Vista. Dlaczego Valve zdecydowało się na taki krok?

O tej zmianie Steam informował już pół roku temu, więc nikt nie powinien być zaskoczony. Od 1 stycznia 2019 roku oficjalnie zakończyło się wsparcie dla systemów Windows XP oraz Vista. Oznacza to, że od wczoraj nie uruchomicie samego programu, a co za tym idzie także żadnej gry zainstalowanej za jego pomocą. Jeśli nadal chcecie korzystać z platformy Valve, to musicie zaktualizować system operacyjny przynajmniej do Windowsa 7.

Zobacz także: Nowa wersja Steam będzie wspierać crossplay z Xbox One?

Skąd taka decyzja? Valve w nowszych wersjach Steama wykorzystuje elementy z przeglądarki Chrome. Tymczasem Google już w 2016 roku przestało obsługiwać Windowsa XP oraz Vista, więc dla programistów było to spore utrudnienie. Poza tym kolejne wydania mają wykorzystywać funkcje i zabezpieczenia dostępne tylko w Windowsie 7 i nowszych.

– Zachęcamy wszystkich użytkowników tych systemów operacyjnych do uaktualnienia do nowszych wersji systemu Windows, aby mieć stały dostęp do najnowszych funkcji Steam i zapewnić przyszły dostęp do wszystkich gier i innych treści Steam – możemy przeczytać w oświadczeniu Valve.

Co ważne, z czasem i Windows 7 przestanie być wspierany. Valve już teraz zapowiedziało, że nastąpi to w 2020 roku. Jeśli siódemka nadal znajduje się na Waszym komputerze, to macie 2 lata na zmianę na 8, 8.1 lub najlepiej 10.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceSteam
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

  1. Kolejne sztuczne wyciąganie od ludzi kasy. System win 7, może służyć do uruchamia gier na niego pisanych w tym programów starszych. Ja nie będę zmieniać systemu, pomimo iż mam taką możliwość. Takim postępowaniem oryginalne gry będą piracone (paranoja!), żeby je uruchomić, na steam , czego mu życzę straci 30% obecnych użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię