Strona głównaGryAktualnościIle Sony zapłaciło za Insomniac? Kwota brzmi niemal jak promocja

Ile Sony zapłaciło za Insomniac? Kwota brzmi niemal jak promocja

W końcu dowiedzieliśmy się, ile Sony zapłaciło za studio Insomniac Games w sierpniu 2019 roku. Trzeba przyznać, że kwota brzmi niemal śmieszne i dla Japończyków była niczym wyprzedaż z okazji Czarnego Piątku.

W sierpniu 2019 roku Sony zakupiło studio Insomniac Games. Kwota transakcji była początkowo tajemnicą, ale za sprawą ogłoszenia wyników finansowych japońskiego giganta dowiedzieliśmy się, ile kosztowali twórcy między innymi Spider-Mana. Przy takiej kwocie inni mogą żałować, że to nie oni kupili Insomniac.

Zacznijmy od tego, że Insomniac Games ma w swojej ofercie wiele znanych i cenionych przez graczy marek, między innymi: Spyro, Ratchet & Clank, Resistance, Sunset Overdrive, a ostatnio przede wszystkim Spider-Mana, który sprzedał się w liczbie 13,2 mln kopii. Przygody Człowieka Pająka to najlepsza gra w historii studia i zarazem najlepiej sprzedająca się gra konsolowa 2018 roku, a przecież był to tytuł ekskluzywny na PlayStation 4.

Biorąc to wszystko pod uwagę kwota zaledwie 229 mln dolarów brzmi niemal śmiesznie. Nie wiem, jak Sony to zrobiło, ale kupienie Insomniac Games za tyle zielonych to po prostu okazja nie z tej ziemi. Przecież to studio, które stworzyło Spider-Mana, czyli jedną z najlepszych gier ostatnich lat. Dla porównania Electronic Arts zapłaciło 400 mln dolarów za Respawn Entertainment, czyli twórców Apex Legends i Titanfall. Mam silne przekonanie, graniczące z pewnością, że to Sony zrobiło zdecydowanie lepszy interes.

Zobacz: Filmowy Spider-Man spotka Venoma – szykuje się wielki pojedynek

Insomniac Games prawdopodobnie pracuje aktualnie nad grą Spider-Man 2, która miałaby trafić na PlayStation 5. Chociaż pojawiały się plotki o premierze już w 2021 roku, to jest to raczej mało prawdopodobne. W końcu pierwsza odsłona zadebiutowała w 2018 roku, a 3 lata to może być trochę za mało na stworzenie pełnoprawnej kontynuacji. Tym bardziej, że poprzeczka jest zawieszona wysoko.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię