Strona głównaWiadomościIle zarabiają producenci gier na sprzedaży loot boxów?

Ile zarabiają producenci gier na sprzedaży loot boxów?

W Internecie pojawił się nowy raport według, którego całkowita wartość rynku gier cyfrowych do roku 2020 osiągnie wartość 160 miliardów dolarów. Wszystko to podczas coraz większych kontrowersji związanych z loot boxami.

Raport został sporządzony przez Juniper Reserch i wydaje się, że przyciąga coraz więcej uwagi osób związanych z rynkiem Loot Boxów.

Wartość rynku gier cyfrowych  do chwili obecnej wynosi 117 miliardów i przewiduje się, że w ciągu 4 lat wzrośnie do 160 miliardów dolarów.

Według badań to właśnie sprzedaż loot boxów będzie miała największy wpływ na zwiększenie jego wartości. Jeżeli śledzicie naszą stronę zapewne wiecie, że skrzynki budzą coraz więcej kontrowersji. Belgia w ostatnim czasie wprowadziła zakaz sprzedaży wielu gier, ponieważ zostały zakwalifikowane przez ich prawo jako hazard.

Skrzynki może i są kontrowersyjne, ale obecnie stanowią siłę napędową rynku gier elektronicznych. Zatem nie ma można się spodziewać, że nagle większość wydawców zrezygnuje z tej kury znoszącej złote jaja.

Podobne badania rynku gier przeprowadzono na Uniwersytecie w Hamburgu, którego celem było sprawdzenie jak loot boxy rzeczywiście działają. Zgodnie z ich ustaleniami istnieje kilka elementów hazardu obecnych w sposobie działania skrzynek.

Jak widać jednak sprawdza się stare przysłowie „Psy szczekają karawana jedzie dalej„. Tak i tutaj kontrowersje i zarzuty, a skrzynki nadal sprzedają się świetnie. Winni są sami gracze, ponieważ je kupują pozwalając deweloperom na wyciągnie coraz większej ilości kasy. I kółko się zamyka. Czas pokaże jak zakończy się cała sprawa i czy rzeczywiście prognozy są właściwe.

A wy kupujecie skrzynki? Czy podzielacie zdanie, że jest to forma hazardu? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: segmentnext

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię