Strona głównaEsportIlluminar Gaming i Szata Maga finalistami ESL Mistrzostw Polski League of Legends

Illuminar Gaming i Szata Maga finalistami ESL Mistrzostw Polski League of Legends

Po pierwszym dniu rozgrywanych w Katowicach Mistrzostw Polski wiemy już kto powalczy w niedzielę o nagrodę główną w turnieju League of Legends.

W wielki finale staną naprzeciwko siebie faworyci turnieju – Illuminar Gaming, oraz zespół Szata Maga. Zawodnicy Illuminar Gaming pokonali Team Same Mordeczki spodziewanym przez obserwatorów rezultatem 3:0, choć mecz wcale nie poszedł im tak gładko jak można się było tego spodziewać, szczególnie w trzecim starciu. Pierwsze dwie mapy szły pod dyktando iHG, z jedną małą wpadką w postaci zdobycia przez TSM Piekielnego Smoka. Szybko jednak ze strony iHG przyszła odpowiedź w postaci Barona Nashora, dzięki czemu mieliśmy w spotkaniu wynik 2:0.

Trzecia mapa to szybki szturm TSM, w którym początkowo zawodnicy iHG kompletnie nie potrafili się odnaleźć. Po około 30 minutach gry przewaga TSM (czy ten skrót to przypadek? nie sądzę 😉 ) w złocie wynosiła 7 tysięcy golda. iHG nie powiodła się nawet pierwsza próba zdobycia Nashora, którego przejęli zawodnicy TSM. W tym jednak momencie zawodnicy iHG pokazali klasę, z której słyną na polskiej i międzynarodowej scenie – udało im się niemal cudem wrócić do spotkania, odpowiedzieć na ataki przeciwników, zdobyć kolejnego Barona i co za tym idzie odwrócić losy trzeciego starcia na swoją korzyść.

W drugim starciu Szata Maga pokonała 3:1 Team Ascent. Pierwszy pojedynek bez większych problemów zawodnicy SM zaliczyli na swoje konto, w drugim nie szło im już tak łatwo bo Team Ascent dobrze rozgrywali early game, ale “im dalej w las” tym łatwiej szło zawodnikom SM – szczególnie jeśli chodzi o kolejne team fighty.  Na trzeciej mapie inicjatywa bezapelacyjnie należała do zawodników Team Ascent, którzy nie tylko doskonale radzili sobie w bitwach, ale przede wszystkim w drugim podejściu zdobyli Nashora, po czym pierwszy punkt dla TA był już tylko formalnością.

Czwarte starcie było chyba najbardziej wyrównane, szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Lepiej w spotkanie weszli zawodnicy Szaty Maga, na chwilę inicjatywę przejęli gracze Teamu Ascent by po chwili znowu należała ona do SM. Później sytuacja się powtórzyła, ostatecznie jednak wszystko rozstrzygnęło się w momencie gdy Szata Maga zdobyła w końcu Nashora i mogła wreszcie spokojnie wejść do bazy przeciwników.

Niedzielny finał rozegrany zostanie o godzinie o godzinie 16:15. Na kogo stawiacie w tym pojedynku?

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię