Strona głównaWiadomościInno3D proponuje kartę GTX 1060 Ichill Black z wodnym chłodzeniem, które rozprawi...

Inno3D proponuje kartę GTX 1060 Ichill Black z wodnym chłodzeniem, które rozprawi się z każdą gorączką

Adrenalina i związane z nią emocje udzielają się nie tylko graczom, ale też zapracowanym podzespołom. W trosce o wysoką kulturę pracy Inno3D stworzyło specjalną wersję najpopularniejszej karty graficznej z autorskim chłodzeniem.

Kiedy gaming zagląda do nas w wolnej chwili zdarza się w nim zatracić, nie bacząc na obowiązki dnia codziennego. W tym czasie liczy się wyłącznie nasza przyjemność, ale kosztem strudzonych renderowaniem obrazu kart graficznych. Wysokie temperatury nikomu dobrze nie służą, dlatego chcąc uniknąć zgonu GPU należy zwracać uwagę na jej zdolność do absorbowania gorąca.

Gdzie możemy szukać kart odpornych na złowieszcze stopnie Celcjusza? Na pewno w katalogu Inno3D, które podjęło decyzję o wypuszczeniu jednej z najbardziej opłacalnych kart Nvidii GTX 1060 Ichill Black ze zintegrowanym system chłodzenia cieczą, w skład którego wchodzi radiator i 12-centymetrowy wentylator. Według producenta takowy układ chłodzenia potrafi znacząco obniżyć temperaturę pracy nawet do 30% względem standardowych układów chłodzenia powietrzem.

Jakkolwiek wodne chłodzenie nie wyklucza montażu wentylatora w głównej sekcji grzania. Nad radiatorem odprowadzającym ciepło z procesora graficznego góruje 8-centymetrowy wentylator. Pozwala szybciej pozbyć się nadmiaru rozgrzanego powietrza z wnętrza urządzenia.

Dodatkowo Inno3D wyposażyło swoją kartę w niewielki panel LED, który informuje o aktualnym obciążeniu. Prezentowany Geforce przy niewielkim nakładzie pracy będzie emanować kolorem niebieskim, w trakcie niewymagającej rozgrywki zmieni się na poświatę, zaś po odpaleniu grubych tytułów rozpocznie się czerwone widowisko.

GTX 1060 w wersji Ichill Black można już ściągnąć z półki sklepowej, o ile znajdziemy w portfelu niecałe 1600 zł.

Dane techniczne:

  • Taktowanie rdzenia [base/turbo]: 1569 MHz – 1784 MHz
  • Złącza: Dual Link DVI-D, HDMI 2.0 b, 3 x DisplayPort 1.4
  • Ilość pamięci RAM: 6 GB
  • Rodzaj pamięci RAM: GDDR5
  • Przepustowość pamięci: 8,2 Gbps
  • CUDA: 1280
  • Rekomendowana moc zasilacza: 500 W (8 pin)
  • Typ złącza: PCI-E 3.0 X16
  • Długość karty [mm]: 266

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię