Strona głównaWiadomościNowy procesor Intela na 40-lecie firmy

Nowy procesor Intela na 40-lecie firmy

Intel z okazji 40. rocznicy działalności wydał procesor o nazwie Core i7-8086K. Model ten rzekomo został już przetestowany przez jednego z użytkowników z Chin. Wygląda na to, że jednostka ma pokaźne parametry i możliwości.

Według doniesień jednostka ta ma 6 rdzeni, 12 wątków i 12 MB pamięci podręcznej L3. Bazowe taktowanie wynosi 4,0 GHz, a w trybie Boost może zostać podniesione do 5,1 GHz na jednym rdzeniu. W tym czasie pozostałe będą działać z prędkością 4,4 GHz. TDP procesora wynosi 95 W i jest takie samo jak dla modelu i7-8700K.

Testy wykazały, że chłodzenie Cooler Master T400i utrzymuje temperaturę w okolicach 70 stopni C, ale w przypadku podkręcenia wszystkich rdzeni procesora do 5,0 GHz temperatura natychmiast wzrasta do 95 stopni C, momentami osiągając aż 100 stopni. W tej sytuacji procesora musi mieć zapewnione wydajne chłodzenie. Brak niestety informacji jaki jest rozkład temperatur po oskalpowaniu.

Podczas testów użytkownik stwierdził, że bieżący bios Z370 Tomahawk daje niespójne wyniki wydajności. Jak widać w testach porównawczych, układ zapewnia stosunkowo niewielką różnicę dla pojedynczego rdzenia w porównaniu z Core i7-7700K, ale miażdży go w przypadku testów wielordzeniowych.

Jeżeli wyniki są prawdziwe, mamy do czynienia z najszybszą 6-rdzeniową jednostką dostępną na rynku. Oficjalna 40. rocznica Intela będzie obchodzona w czerwcu. Wtedy też ma odbyć się premiera 8086, co byłoby świetną zagrywką marketingową.

Może też to być idealny moment do wprowadzenia platformy Z390, która ma wspierać procesory 8-rdzeniowe.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię